niedziela, 7 sierpnia, 2022

Piłkarska wystawa w Muzeum Londynu

Tego lata Muzeum Londynu uhonoruje jednego ze sportowych bohaterów miasta, prezentując nową wystawę przedstawiającą czołowego napastnika i kapitana reprezentacji Anglii Harry’ego Kane’a. Jego opowieść o wytrwałości, ciężkiej pracy i osiągnięciach sportowych ma na celu zainspirowanie następnych pokoleń i zachęcenie odwiedzających w każdym wieku, by nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń.

Wystawa Harry Kane: Chcę zagrać w piłkę nożną zostanie otwarta 21 maja. Przebieg kariery Harry’ego Kane’a – od jego pierwszego klubu po zdobycie nagrody Złotego Buta i bycie kapitanem reprezentacji – zostanie pokazana poprzez osobiste pamiątki i rodzinne zdjęcia.

Kane dorastał w Chingford we wschodnim Londynie i mieszkał zaledwie 15 minut drogi od stadionu Tottenham Hotspur w północnym Londynie. Swoją piłkarską podróż rozpoczął w wieku sześciu lat, grając w lokalnych londyńskich klubach młodzieżowych Ridgeway Rovers i Gladstone Rangers. Wystawa pokazuje wczesne lata Kane’a jako fana piłki nożnej i początkującego piłkarza, który grał dla trzech londyńskich klubów: Leyton Orient, Millwall i Tottenham Hotspur, a później kolejne lata jego międzynarodowej kariery jako kapitana tworzącej historię reprezentacji Anglii.

Kane, posiadacz niesamowitego rekordu strzelonych bramek, zyskał reputację światowej klasy napastnika, który daje przykład na boisku i poza nim. Jednak dla kapitana reprezentacji Anglii, którego sportowymi bohaterami są David Beckham, Tiger Woods i gwiazda futbolu amerykańskiego Tom Brady, wejście na szczyt nie zawsze było oczywiste. Wykorzystując osobiste spostrzeżenia samego Kane’a, wystawa pokazuje zarówno jego niepowodzenia, jak i sukcesy, które zdefiniowały karierę 28-latka, a także jego determinację, aby odnieść sukces na najwyższym poziomie gry.

Najważniejsze pamiątki sportowe, które pojawią się na wystawie, to:

  • koszulki reprezentacji Anglii, a także klubów Leyton Orient, Millwall i Tottenham Hotspur
  • koszulka Kane’a z meczu z Litwą, w którym strzelił gola zaledwie 79 sekund po wejściu na boisko
  • MBE Kane’a, przyznany w marcu 2019 r. za „zasługi dla sportu” po doprowadzeniu Anglii do półfinału Mistrzostw Świata 2018 i zdobyciu nagrody Złotego Buta
  • Złoty But Mistrzostw Świata 2018; Kane jest jednym z zaledwie dwóch brytyjskich graczy, którzy otrzymali tę nagrodę na mundialu; trzykrotnie został wybrany Zawodnikiem Meczu.

Oprócz przedmiotów osobistych na wystawie znajdzie się kabina, w której goście będą mogli posłuchać przedmeczowej playlisty Kane’a. Powstanie też interaktywna strefa, w której odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o tym, kto zainspirował Harry’ego i podzielić się własnymi nadziejami i marzeniami. Oprócz bezpłatnego pokazu zaplanowano również program zajęć dla rodzin i dzieci.

Wystawa będzie czynna do końca roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora