czwartek, 13 czerwca, 2024

Podwodna podróż: wystawa objazdowa Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Jedna z najbardziej fascynujących wystaw objazdowych londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej, Jurassic Oceans: Monsters of the Deep, została otwarta 25 lutego w Field Museum w Chicago. 

Ta wyjątkowa wystawa zabiera zwiedzających w podwodną podróż. Umożliwia spotkanie z imponującymi stworzeniami, które dominowały na morzach Ziemi w czasach, gdy dinozaury rządziły lądem. Zawiera ponad 100 skamielin i modeli: od gigantycznych gadów morskich, takich jak płazy o długości prawie trzech metrów, po małe kuzynki rozgwiazd zwane liliami morskimi. Odwiedzający spotkają się twarzą w twarz z drapieżnikami morskimi i innymi organizmami z mórz jurajskich dzięki prawdziwym skamieniałościom i projekcjom CGI.

– Odwiedzający poznają niektóre zwierzęta, które dominowały w naszych oceanach przez 160 milionów lat i dowiedzą się, że dinozaury nie były jedynymi gadami w okresie jury – mówi Lottie Dodwell z Muzeum Historii Naturalnej.

Zwiedzający muzeum będą mogli zobaczyć m.in. jedną z największych ryb, jakie kiedykolwiek odkryto: Leedsichthys – dziesięciometrowego olbrzyma, który pływał w pobliżu powierzchni morza, łowiąc plankton. Zobaczą także współczesne gady morskie: węże, żółwie i legwany morskie.

Jurassic Oceans: Monsters of the Deep (z dwujęzycznym tekstem: angielskim i hiszpańskim) będzie dostępny w Field Museum do 5 września 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...