poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Podzielmy się wspomnieniami

Muzeum Krakowa ogłosiło zbiórkę pamiątek i opowieści z czasów II wojny światowej. Będą one prezentowane na wystawie „Rozstania – poszukiwania. Wojenne losy krakowskich rodzin”, która zostanie otwarta w Fabryce Emalia Oskara Schindlera w maju 2021.

Jak informuje Muzeum Krakowa, wystawa będzie opowiadać o tragicznych doświadczeniach II wojny światowej z perspektywy mieszkańców Krakowa – tych, którzy mieszkali w mieście w momencie wybuchu wojny i tych, którzy sprowadzili się do niego później. Poprzez relacje i unikatowe pamiątki zwiedzający poznają historie ludzi, którzy spędzili wojnę z dala od domu i rodzin, byli deportowani na Wschód, walczyli w szeregach Polskich Sił Zbrojnych, a także tych, którzy trafili do niemieckich obozów. wszystkich ich łączyło to, że przez wiele lat nie wspominali o swoich przeżyciach nawet najbliższym.

Chcąc przypomnieć i opowiedzieć wojenne historie, a także zachęcić innych do własnych poszukiwań, Muzeum Krakow organizuje zbiórkę wspomnień i pamiątek, które będą prezentowane w tzw. „depozycie pamięci” umieszczonym w holu Fabryki Schindlera. Nadesłane historie i fotografie będą również publikowane w Internecie.

Osoby chętne do podzielenia się swoimi rodzinnymi historiami lub pamiątkami proszone są o kontakt mailowy: poszukiwania@muzeumkrakowa.pl lub telefoniczny: 12 656-56-25.

Kuratorem wystawy jest Bartosz Heksel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W SZYMBARSKIM...

28 kwietnia 2024 Skansen w Szymbarku Rejestracja Zapraszamy w niedziel...

ŚWIAT DZIECIĘCY W RYSUNKU I GRAFICE MA...

25 kwietnia 2024 - 23 czerwca 2024 Dwór Karwacjanów Już od czwa...

GORLICKIE ULICE – 3 MAJA

Wernisaż wystawy "Gorlickie ulice - 3 Maja" odbędzie się w piątek 26 kwietnia o...

Chłop-niewolnik? Opowieść o pańszczyźn...

28 kwietnia – 10 październik 2024 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu R...

Miecze japońskie to nie tylko broń, al...

Miecze Japońskie. Z kolekcji gen. Sławomira Petelickiego i Polskiej Sekcji Miec...