sobota, 15 maja, 2021

Prawo autorskie w wydarzeniach online

Centrum Cyfrowe zaprasza na spotkanie z prawniczką Natalią Mileszyk. Jego tematem będą kwestie związane z prawem autorskim podczas organizacji wydarzeń bibliotecznych w internecie.

Spotkanie odbędzie się 20 kwietnia o godz. 14.00, na platformie Clickmeeting. Można je będzie obejrzeć także na fanpage’u Centrum na Facebooku.

Podczas webinarium jego uczestnicy będą mogli przypomnieć sobie podstawy prawa autorskiego. Dowiedzą się też, czy i jak wydarzenia online różnią się pod kątem prawno – autorskim od spotkań stacjonarnych, czy i kiedy można czytać fragmenty książek lub puszczać fragmenty audiobooków podczas bibliotecznych wydarzeń online, a także jakie materiały można wykorzystać w prezentacji multimedialnej, aby móc ją legalnie udostępnić w internecie.

Organizatorzy webinaru zapraszają także do nadsyłania własnych pytań i wątpliwości dotyczących prawa autorskiego w zakresie organizacji wydarzeń online lub innych internetowych działań w bibliotece. Można to zrobić za pomocą formularza https://tinyurl.com/my6vpssj.

Natalia Mileszyk jest dyrektorką ds. digital and technology w warszawskim biurze CEC Group i prawniczką zajmującą się prawem autorskim. Wcześniej była związana z Fundacją Centrum Cyfrowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora