wtorek, 19 października, 2021

Program MNK na nowy rok szkolny

Pogoda daje nam do zrozumienia, że czas wrócić do szkoły po wakacjach. Ale mamy prośbę do uczniów, aby nie rozsiadali się wygodnie w swoich ławkach! Dział Edukacji MNK przygotował ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny.

Edukatorzy MNK mają mnóstwo pomysłów na rozgrzanie młodych umysłów przed powrotem do klasy na kartkówkę z matmy. Program edukacyjny dedykowany jest zarówno dzieciom w wieku przedszkolnym, jak i uczniom szkół ponadpodstawowych. Każdy temat warsztatów zawiera informację o grupie wiekowej, dla której jest dedykowany, ale wybrany program może też być dostosowany do innej grupy. Proponowane zajęcia są przygotowane również dla uczniów z niepełnosprawnościami.

LEKCJA MUZEALNA
Lekcje to okazje do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki i świadectwami historii. W ich trakcie wykorzystywane są metody aktywizujące, mające pobudzić uczestników do samodzielnego myślenia i tworzenia własnych opinii (karty pracy, dyskusja, praca w grupach). Duży nacisk kładziony jest na argumentowanie wypowiedzi i aktywną formę zwiedzania. Lekcje dla grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych często są uzupełniane zajęciami plastycznymi. Zajęcia prowadzone są w galeriach i w salach edukacyjnych.
Szczegóły oferty: https://mnk.pl/lekcje-muzealne

LEKCJA MUZEALNA ONLINE
Tematyczne zajęcia inspirowane lekcjami muzealnymi prowadzonymi stacjonarnie uwzględniają zarówno elementy wykładowe, jak i zadania angażujące uczestników. Specjalnie przygotowane prezentacje pozwalają poznać szereg dzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, ułatwiają przyswojenie najważniejszych informacji, są punktem wyjścia do interakcji.
Szczegóły oferty: https://mnk.pl/artykul/lekcje-online-dla-szkol

GRA MUZEALNA
Alternatywna forma zwiedzania galerii i oddziałów Muzeum Narodowego. Gry łączą w sobie pracę zespołową, rywalizację, naukę spostrzegawczości, kojarzenia faktów i wysnuwania wniosków. Korzystając z formuły gry miejskiej przystosowanej do przestrzeni muzealnej, pozwalają zdobyć solidną dawkę wiedzy poprzez samodzielne działanie i zabawę.
Szczegóły oferty: https://mnk.pl/gry-muzealne

MUZEUM W MIEŚCIE – SPACER EDUKACYJNY
Spaceruj i odkrywaj Kraków oczami krakowskich artystów! Spacer jest doskonałą okazją do wyostrzenia spostrzegawczości, ćwiczenia wyobraźni i rozruszania zastałych mięśni. Dzięki wiedzy i umiejętnościom edukatorek/edukatorów oraz kartom pracy, grupy szkolne poznają miejsca szczególnie bliskie i ważne dla Jana Matejki czy Stanisława Wyspiańskiego.
Szczegóły oferty: https://mnk.pl/muzeum-w-miescie-spacery-edukacyjne

Informacje o rezerwacji oferty edukacyjnej, czasie trwania poszczególnych zajęć, zasadach oraz opłatach znajdują się w zakładce: https://mnk.pl/artykul/jak-zamowic-zajecia-edukacyjne-w-muzeum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora