wtorek, 12 maja, 2026

Robert Kostro ponownie dyrektorem Muzeum Historii Polski

Robert Kostro przez kolejne siedem lat będzie dyrektorem Muzeum Historii Polski. Został powołany na to stanowisko przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Robert Kostro jest absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2001-2002 był dyrektorem programowym i współtwórcą Instytutu Adama Mickiewicza. Jako komisarz generalny sprawował pieczę nad festiwalem Europalia 2001 Polska w krajach Beneluxu. W latach 2002-2004 był pracownikiem naukowym i dyrektorem biura współpracy zagranicznej Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, a od 2004 r. doradzał w sprawach polityki zagranicznej i kulturalnej grupy Unia na Rzecz Europy Narodów w Parlamencie Europejskim. Jest również autorem i redaktorem licznych artykułów i publikacji poświęconych polityce historycznej.

Od 2006 roku pełni funkcję dyrektora Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jego kolejna kadencja na tym stanowisku rozpocznie się 1 stycznia 2021 r.

ŹródłoMKDNiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Nauki – 2 czerwca 2026r....

Już 2 czerwca 2026 roku w godz. 10:00–13:00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starac...

„Kulisiewicz. Akty”

Tadeusz Kulisiewicz – Kaliszanin, jeden z najwybitniejszych artystów-grafików i...

Spotkanie autorskie wokół książki „Rze...

Publikacja ukazuje historię polskiej rzeźby z perspektywy kobiet. Przedstawia p...

Bezpieczeństwo danych – codzienne kopi...

W dzisiejszych czasach dane cyfrowe stanowią serce każdej instytucji muzealnej....

5 błędów przy inwentaryzacji zbiorów, ...

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych to jedno z najważniejszych, ale jednocześnie ...