To już ósma edycja Rocznika Kultury Polskiej, w tym roku na jego łamach przyglądamy się zagadnieniu pracy w kulturze. W publikacji stworzyliśmy przestrzeń do prezentacji aktualnych informacji i danych statystycznych zgromadzonych m.in. przez specjalistów z instytucji kultury oraz instytutów badawczych. Wierzymy, że opracowane artykuły, wzbogacą stan wiedzy o pracy w naszym sektorze oraz pomogą odpowiednio ukierunkować jego rozwój. Publikacja jest już bezpłatnie dostępna w księgarni NCK w wersji elektronicznej i drukowanej.
Ze względu na duże zróżnicowanie ról i stanowisk pracowników kultury, pojęcie pracy postanowiliśmy rozpatrzeć szeroko, dążąc do stworzenia kompleksowego spojrzenia, obejmującego zarówno jej twórcze aspekty, jak i wszelkie zadania organizacyjne czy administracyjne.
Z aktualnego wydania Rocznika dowiecie się m.in. kim są ludzie kultury i dlaczego pracują w publicznych instytucjach. Przeczytacie o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia, zapoznacie się z informacjami na temat zatrudnienia i wynagrodzeń w instytucjach kultury w latach 2019-2022, nowych praktykach pracodawców, prześledzicie zmiany na rynku pracy artystów oraz przeanalizujecie sytuację pracowników kultury z województwa mazowieckiego.
NCK