czwartek, 9 grudnia, 2021

Weekend w Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza – na najbliższy weekend zaplanowanych jest kilka atrakcji: spotkanie autorskie, gry bitewne i warsztaty projektowania gry.

Spotkanie autorskie

W najbliższą sobotę (27 listopada) o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Radziwiłł – autorką książki Historia kobiet Wydawnictwa Muchomor.  
Na wystawie czasowej Od szmacianki do lalki Barbie. Rola kobiety i kanony kobiecego piękna na przestrzeni wieków dostępna jest książka Historia kobiet, która idealnie wpasowuje się w tematykę wystawy. Zwiedzając ją, dowiecie się jakie role przypadały kobietom na przestrzeni wieków i jak się zmieniały.  
Czy kobieta mogła być faraonem? Od kiedy dziewczyny chodzą w spodniach? Kiedy zrzuciły gorsety? Jakie wynalazki zmieniły historię kobiet? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź podczas spotkania autorskiego z Katarzyną Radziwiłł. Spotkanie dedykowane wszystkim zainteresowanym, szczególnie rodzinom.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 
Historia kobiet, Katarzyna Radziwiłł, ilustracje: Joanna Czaplewska, Wydawnictwo Muchomor


Gra planszowa – projektowanie

W najbliższą niedzielę (28 listopada) w godzinach 11.00-13.00 zapraszamy na warsztaty rodzinne pt. Gra planszowa – projektowanie
Po co robić grę planszową? 
Po pierwsze – to wspaniała zabawa. Samodzielne tworzenie gier kształtuje wyobraźnię, kreatywność, uczy patrzeć dziecko na dany problem lub zagadnienie poprzez części, z których się składa. 
Dziecko samo sobie tworzy zabawkę, uczy się także zasad fair play oraz tego, że zasady są po to, aby ich przestrzegać.  
Chcemy zaproponować uczestnikom grę planszową pt. Pracowite misie, ponieważ w listopadzie świętujemy Światowy Dzień Misia. 
Zajęcia kierujemy do dzieci w wieku 7-12 lat przy udziale opiekunów. 
Wstęp na zajęcia: 14 zł (cena obejmuje zwiedzanie muzeum). 
Rezerwacja: 41 343 37 06.


Pokazy gier bitewnych

Gry bitewne w Muzeum Zabawek i Zabawy  
Wybierz się do Muzeum, zobacz, jak można bawić się grami, podziwiaj kunszt malowania modeli.  
W najbliższą sobotę (27 listopada) w godz. 9.00 – 16.00 w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się pokazy takich systemów, jak: Bolt Action, Warhammer 40k oraz Fantasy Battle i Blood Bowl. Tego typu rozrywka łączy w sobie elementy modelarstwa i myślenia strategicznego.  
Muzeum Zabawek i Zabawy stara się prezentować ciekawe pasje. Udział w pokazach jest bezpłatny. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora