środa, 7 grudnia, 2022

Sesja edukacyjna oraz finał konkursu na projekt historyczny

W piątek, 10 czerwca, odbędzie się XVII edycja sesji edukacyjnej „Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej”. Częścią sesji będzie finał XIV edycji Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno.

Organizatorzy tegorocznej sesji, tj. Centralne Muzeum Jeńców Wojennych oraz Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, wychodzą z założenia, że przewodnicy intelektualni najmłodszego pokolenia nie mogą uciekać od tego, co emocjonalnie i poznawczo trudne. Potrzebne jest zatem m.in. podjęcie próby odnalezienia uniwersalnych rysów znaczących różne konflikty zbrojne. Zrobią to praktycy specjalizujący się w: pedagogice (dr Adam Konopnicki i Zuzanna Nierenberg), psychologii (dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska), wojskowości (st. chor. sztab. Stanisław Gaweł), socjologii (dr Anna Czerner), edukacji muzealnej (dr Anna Wickiewicz i dr Ewelina Klimczak), a także w działalności humanitarnej (Janina Ochojska).

Otwarcia obrad, o godz. 10.00, dokonają dr Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor Muzeum i dr hab. Edward Nycz, profesor UO, dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych. Natomiast w drugiej części sesji, o godz. 13.30, zostaną ogłoszone wyniki XIV edycji Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny Póki nie jest za późno.

Udział w sesji jest bezpłatny! Więcej informacji TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora