poniedziałek, 11 sierpnia, 2025

SPACER ŚLADAMI NAJSTARSZYCH SCEN KRAKOWA

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer towarzyszący wystawie „Maszyneria teatru”.

W dawnym Krakowie nie budowano budynków przeznaczonych specjalnie na sceny teatralne czy muzyczne. Spektakle prezentowane były w prywatnych salonach. Pierwszy teatr zawodowy powstał w Krakowie dopiero w 1781 roku a stały budynek teatralny został wzniesiony osiemnaście lat później.  Zapraszamy na spacer po dawnych krakowskich scenach teatralnych. Niektóre z nich zostały całkowicie zapomniane, niektóre wciąż funkcjonują.

Trasa i intensywność spaceru będą na bieżąco modyfikowana w zależności od potrzeb i możliwości grupy. Spacer będzie kierowany dla odbiorców indywidualnych oraz grupy zagrożonej wykluczeniem. Spacer będzie się kończył na wystawie.

Trasa: Rynek Główny – ul. Jagiellońska – ul. Św. Jana – ul. Czapskich – pl. Szczepański – (ul. Lubicz) – pl. Św. Ducha.

Prowadzenie: Ewelina Radecka

14 maja (niedziela), godz. 13:00
Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa, ul. Szpitalna 21

Bilety: 15 zł
Zapisy:
Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory
Rynek Główny 35, 31-011 Kraków
tel.: 12 426 50 60
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości kasie Domu pod Krzyżem (ul. Szpitalna 21)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...

Dofinansowanie z Muzeum Historii Polsk...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało kolejne dofinansowanie. M...

Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki...

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza: W sobotę, 26 lipca, proponu...

„Lato w Hucie 2025”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do&nb...