wtorek, 19 października, 2021

Strażnicy przeszłości – oferta edukacyjna Muzeum Podlaskiego dla dorosłych

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej pod hasłem „Muzealne Imperium Wiedzy”, skierowanej do wszystkich grup wiekowych.

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, ul. Pałacowa 1

Z MODĄ PRZEZ STULECIA: Starożytność

Zapraszamy na cykl wykładów poświęconych zmieniającej się modzie. Rozpoczynamy od ubiorów noszonych w starożytności. Wykład ilustrowany będzie slajdami. Odzież używana jest od tysięcy lat – każda epoka, każdy kraj zależnie od klimatu, kultury i sposobów jakich dostarczała cywilizacja tworzyła swój własny ubiór. Częstotliwość zmian mody nasilała się wraz ze stuleciami – w czasach najdawniejszych, kiedy strój przechodził z pokolenia na pokolenie, ten sam model utrzymywał się przez wiele stuleci. Pod koniec XIX wieku sylwetka zmieniała się co 10 lat, zaś obecnie zmiany zachodzą niemal z każdym sezonem.

10 października 2021 r., godz. 11.00
Czas trwania: ok. 45-60 min
Liczba uczestników: 10 osób
Koszt: 8 zł, z  Kartą Dużej Rodziny – 4 zł.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 795


Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

WYSTAWA NA CZASIE

„Pieniądz czasów wojny i okupacji 1939-1945”

Szeroko pojęta „normalność” jest zawsze pierwszą ofiarą wojny. Jedną ze sfer życia codziennego, które w czasie konfliktu ulegają najszybszemu wypaczeniu, są stosunki pieniężne. W ramach spotkania zapoznamy się z dziejami pieniądza na terenach Polski pod okupacjami Niemiecką i Sowiecką w czasie II wojny światowej. Skupimy się na wydarzeniach tak niezwykłych, jak emisja specjalnego pieniądza dla getta łódzkiego, czy operacja „Bernhard” mająca na celu zalanie Wielkiej Brytanii fałszywymi banknotami funtowymi.

10 października 2021 r., godz. 11.00
Czas trwania: ok. 60 min
Liczba uczestników: 25 osób
Wstęp wolny
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349


Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2

Pocztówkowy pejzaż Tykocina

Zapraszamy w niecodzienną podróż ulicami barokowego Tykocina. „Pocztówkowy pejzaż Tykocina” to wydarzenie, w którym podążymy szlakiem najdawniejszych wizerunków zabytków miasta zarówno tych fotograficznych jak i malarskich. Spacer rozpoczyna się 10 października (niedziela) o godz. 11.00 spod Wielkiej Synagogi w Tykocinie. Zachęcamy do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych. Będzie to okazja do tego, aby uwiecznić na co dzień niedostrzegane ciekawe elementy architektury miasta, a przy tym posłuchać niezwykłych historii związanych z tymi miejscami.   

10 października 2021 r., godz. 11.00
Czas trwania: ok. 90 min
Liczba uczestników: 30 osób
Koszt: 8 zł, z  Kartą Dużej Rodziny – 4 zł.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 597

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora