czwartek, 27 stycznia, 2022

Stypendia dla twórców kultury z Pomorza. Rusza konkurs marszałka

Rusza składanie wniosków w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury z Pomorza. Samorząd Województwa Pomorskiego przyzna środki finansowe osobom, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami o dużym znaczeniu dla województwa pomorskiego. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2021 roku.

Stypendium zostanie przyznane na realizację projektu lub przedsięwzięcia artystycznego w 2022 roku, które nie będzie zagrożone przez obostrzenia związane z reżimem sanitarnym ze względu na obowiązujący stan epidemii COVID-19. Stypendium będzie przyznawane indywidualnie osobom, które mieszkają i zajmują się działalnością artystyczną na terenie Pomorza, lub zrealizują zadanie związane z województwem pomorskim.

Formularze wniosków można pobierać w sekretariacie Departamentu Kultury UMWP w Gdańsku (ul. Rzeźnicka 58, pok. 109.), ze strony internetowej www.pomorskie.eu, lub ze strony Biuletynu Informacji Publicznej. Tam znajduje się również szczegółowy regulamin konkursu.

Wnioski z załącznikami należy składać w kancelarii ogólnej UMWP (ul. Okopowa 21/27), wysłać drogą pocztową (Departament Kultury UMWP, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk z dopiskiem: stypendium twórcze), lub wysłać przez ePUAP. Wnioski można składać do 30 listopada. Maksymalna wysokość stypendium wynosi 5 000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora