sobota, 30 września, 2023

Trampki z wystawowego recyklingu

Pałac wersalski nawiązał współpracę z marką Le Lissier, specjalizującą się w upcyklingu, aby stworzyć model trampek wykonany z tkanin użytych do scenografii wystawy Hyacinthe Rigaud ou le portrait soleil. Dostępne w limitowanej edycji i w trzech różnych kolorach buty są sprzedawane wyłącznie w sklepie internetowym Pałacu Wersalskiego.

Od kilku lat Pałac Wersalski angażuje się w działania recyklingowe i ponownie wykorzystuje niektóre materiały używane do tworzenia wystaw, m.in. oznakowanie czy elementy scenografii.

Wraz z demontażem wystawy Hyacinthe Rigaud ou le portrait soleil, prezentowanej w maju 2021 roku, Pałac Wersalski postanowił połączyć siły z młodą francuską marką Le Lissier, specjalizującą się w produkcji sneakersów z materiałów z upcyklingu. Le Lissier wykorzystuje istniejące materiały do ​​tworzenia nowych produktów bez wytwarzania odpadów. Współpraca ta zaowocowała stworzeniem modelu tenisówek w trzech różnych kolorach, które można je kupić w sklepie internetowym Pałacu Wersalskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora