czwartek, 15 maja, 2025

Uliczka Piaf

Zapraszamy 5 listopada, w niedzielę, o godzinie 17.00 na pierwsze spotkanie III Festiwalu Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur W stronę Francji. Usłyszymy najpiękniejsze piosenki francuskie.

Wykonawcy
Jaga Wrońska – śpiew

Jacek Bylica – fortepian
Wiesław Dziedziński – akordeon

Po koncercie, o godzinie 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy ze zbiorów Muzeum w Stawisku, na której prezentowane będą rękopisy listów od francuskich przyjaciół, fragmenty korespondencji Jarosława Iwaszkiewicza, fotografie z licznych podróży do Francji obojga Iwaszkiewiczów, cenne upominki ofiarowane Gospodarzom Stawiska m.in. przez Jeana Cocteau, Mojżesza Kislinga, Leonor Fini, francuskie wydania twórczości autora „Panien z Wilka”.

5 – 19 listopada

III Festiwal Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur
W stronę Francji

Od 5 do 19 listopada, w kolejne niedziele, o godzinie 17.00, zaprosimy Państwa na trzecią już edycję Festiwalu Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur.

Festiwal jest kontynuacją rozpoczętego w 2021 roku cyklu wydarzeń prezentujących tradycje Domu Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów jako miejsca symbiozy sztuk, obszaru otwartego na różne kultury. Festiwale 2021 i 2022 dotyczyły relacji z kulturami żydowską i ukraińską; przedsięwzięcie 2023 roku będzie poświęcone związkom Domu na Stawisku i jego Gospodarzy z kulturą francuską.
Podczas wydarzeń III Festiwalu „Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur” 5, 12, 19 listopada prezentujemy koncerty z programem m.in. utworów Debussy`ego, Ravela, Faurégo, Messiaena oraz kompozytorów polskich osiadłych w Paryżu – od Chopina po Aleksandra Tansmana i Szymona Laksa. Przewidziany jest także recital piosenek z repertuaru Édith Piaf.
Wydarzeniom towarzyszy wystawa ze zbiorów Muzeum w Stawisku, na której prezentowane są rękopisy listów od francuskich przyjaciół, fragmenty „Dzienników” i korespondencji Jarosława Iwaszkiewicza, fotografie z licznych podróży do Francji obojga Iwaszkiewiczów, cenne upominki ofiarowane Gospodarzom Stawiska m.in. przez Jeana Cocteau, Mojżesza Kislinga, Leonor Fini, francuskie wydania twórczości autora „Panien z Wilka”

Serdecznie zapraszamy!
Dyrektor Muzeum Agata Kościelna-Ratowska i pracownicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...