niedziela, 23 czerwca, 2024

VII Wojewódzki Konkurs Plastyki Obrzędowej i Rękodzieła Artystycznego

Muzeum Wsi Opolskiej realizuje siódmą już edycję Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Rękodzieła Artystycznego. W jego ramach odbędą się dwa konkursy: XXX Wojewódzki Konkurs Plastyki Obrzędowej Kroszonki Opolskie 2021 i X Wojewódzki Konkurs Malowania Porcelany.

Muzeum planuje także zorganizowanie dwóch stacjonarnych wystaw pokonkursowych poświęconych tematyce zdobienia jaj wielkanocnych i malowaniu porcelany opolskiej, a także darmowych – mobilnych i stacjonarnych – warsztatów dla dorosłych z zakresu malowania opolskiej porcelany.

Jak podkreślają organizatorzy, celem projektu jest popularyzacja tradycyjnych elementów dziedzictwa niematerialnego w zakresie plastyki obrzędowej: umiejętności wykonywania kroszonki opolskiej oraz pisania pisanek na Śląsku Opolskim, a także wytworów innych tradycyjnych technik zdobienia jaj wielkanocnych. Muzealnicy przygotują poświęcone im filmy instruktażowe, które zamieszczą na swojej stronie internetowej. Elementem promującym konkurs będą trzy makiety jaj, które staną w gminach Tułowice, Strzeleczki i Chrząstowice.

Zadanie jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.

Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Wsi Opolskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...