poniedziałek, 6 października, 2025

Warsztaty na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet najlepiej świętować w chorzowskim skansenie – zapraszamy 8 marca na godzinę 18.00 na trzy warsztaty dla pań w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Pierwsze z nich to zajęcia pt. Wisiory kwiatowe – podczas warsztatu uczestniczki zrobią własnoręcznie wisiorek z suszonych kwiatów. Biżuteria zostanie wykonana z półfabrykatów jubilerskich, szklanych kaboszonów oraz suszonych kwiatów i liści. Uczestniczki wykonają własne, unikalne wisiorki ze stworzoną przez siebie kompozycją.

Drugie to warsztaty z tworzenia Woskowijki czyli ekozamiennika foli spożywczej. Woskowijka to bawełniany materiał nasączony woskiem pszczelim, który nadaje się do spakowania niemal wszystkiego. Jest ekologiczna, może być wielokrotnie używana i ma naturalne właściwości antybakteryjne. Chroni zapakowane jedzenie przed uszkodzeniami, dlatego sprawdza się podczas pakowania żywności na wynos.

Trzecie propozycja to warsztaty z robienia świec. Uczestniczki będą miały możliwość zrobienia na nich i przyozdobienia suszonymi kwiatami, swojej własnej świecy z wosku sojowego w szkle. Świece będą zalewane specjalnymi olejkami zapachowymi.

To jednak nie wszystko. Podczas zajęć będzie można przymierzyć elementy śląskiego stroju, a nasz fotograf wykona chętnym uczestniczkom portrety, które będą udostępnione na naszej stronie internetowej.

Warsztaty przewidziane są dla osób powyżej 14 roku życia. Zajęcia rozpoczną się 8 marca o godzinie 18.00 w sali wystawienniczej w budynku głównym muzeum. Przewidziana liczba uczestników – 10 osób na każdy z warsztatów. Cena za osobę 40 zł – bilety dostępne online.

Test – Marcin Gaweł
Foto – arch MGPE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Festyn historyczny „Od Prasłowian do P...

11 września 2025 r. w Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicac...

Wystawa „Podzespoły czyli wnętrze Star...

Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach zaprasza na wernis...

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

150 LAT MUZEALNICTWA ROLNICZEGO NA ZIE...

W 2025 roku przypada 150. rocznica pojawienia się idei muzealnictwa rolniczego ...

XI.Legenda STARa

11.LegendA STARa, to zlot pojazdów  zabytkowych organizowany przez Powiat ...