sobota, 15 maja, 2021

Warsztaty z zakresu ochrony dziedzictwa

Instytut Kultury Willa Decjusza, Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zapraszają do udziału w cyklu warsztatów poświęconych ochronie dziedzictwa. Zajęcia będą odbywać się zdalnie, przez platformę Zoom.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Międzysektorowe wyzwania: specjalista ds. ochrony dóbr kultury na wypadek sytuacji kryzysowej i wojny – opracowanie programu studiów podyplomowych, dedykowanych pracownikom działającym na pograniczy dziedzin” finansowanego w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021. Celem zajęć jest podniesienie wiedzy i kompetencji osób związanych z pracą na rzecz zabytków. Adresatami szkoleń są osoby, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie takich tematów, jak bezpieczeństwo obiektów zabytkowych, ochrona dóbr kultury w ramach międzynarodowego prawa humanitarnego i konfliktów zbrojnych, przestępczość wobec dóbr kultury i związana z tym odpowiedzialność karna, CIMIC i inne służby mundurowe czy nowe technologie w ochronie dóbr kultury.

Cykl obejmuje 10 warsztatów. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 kwietnia, a ich tematem będą zagrożenia dla dóbr kultury. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów dostępne są na stronie Willi Decjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora

Rzeszowska Noc Muzeów

0
Rzeszowskie placó...