niedziela, 22 grudnia, 2024

Wciałowstąpienie – Muzeum Karkonoskie

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza 25 listopada (sobota) o godzinie 14:00 na wernisaż wystawy fotograficznej „Wciałowstąpienie”.

„Wciałowstąpienie” to pierwsza indywidualna wystawa Barbary Krupa-Kapuśniak, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz członkini Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Artystka podejmuje temat ciała jako świętej, integralnej części człowieczeństwa – dowodu na istnienie i możliwość doświadczania życia, podstawy do dalszego uświęcenia i namacalnego początku.
Wystawa nie jest formą negacji czy buntu, lecz wskazaniem nowej drogi pełnej samoakceptacji. Daje możliwość spojrzenia w głąb siebie i zastanowienia się nad relacją z ciałem. Jest próbą doświadczenia cielesności poprzez medytację z obrazem i uruchomienie wyobraźni odbiorcy, który powinien sobie zadać pytanie: Co czuję i dlaczego? Zachwyt? Zniesmaczenie?  Wolność? Obojętność?… Tu nie ma złej odpowiedzi. Tu są tylko subiektywne emocje.

Wystawa składa się z około 25 czarno-białych fotograficznych prac z cyklu „prze-czucie”, „siostrzeństwo” i „prze-budzenie”, wykonanych głównie w technice polaroidtransfer, a także z tryptyku „wibracje” , „Modliszka” oraz pracy „ciało”.

Barbara Krupa-Kapuśniak, urodzona w 1983 roku w Bolesławcu, mieszka w Lubaniu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom Mediacji i Rynku Sztuki w pracowni dr hab. Tomasza Opani uzyskała w 2023 roku. Uczestniczka wielu rezydencji artystycznych i wystaw zbiorowych. Zdobyła wyróżnienie na XXII Biennale Fotografii Górskiej za tematykę karkonoską. Jest finalistką podsumowania roku 2022 przez Polish Womens Photographers, a także laureatką głównej nagrody konkursu „Śladami Wiedźm”. Ponadto, współtwórczyni wielu publikacji, autorka e-booka o nauce fotografii, prowadzi otwartą pracownię edukacji artystycznej i aktywnie działa na rzecz rozpowszechniania kultury i sztuki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wystawę będzie można oglądać do 4 stycznia 2024 roku.

Tomasz Żylewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

EKSPOZEO – uniwersalny pomocnik ...

EKSPOZEO to wyposażony w wiele funkcjonalności system, który pomoże muzeom i in...

Jarmark Bożonarodzeniowy w podpoznańsk...

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (gmina Kom...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i ...

Mistrzynie. Eseje o polskich artystkac...

Mistrzynie to stworzony przez Dagmarę Budzbon-Szymańską zbiór esejów na te...

Dwie dusze twórcy ludowego

Otwarcie wystawy: 4 listopada 2024 (wernisaż) wystawa dostępna dla zwiedzającyc...