wtorek, 18 czerwca, 2024

Wciałowstąpienie – Muzeum Karkonoskie

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza 25 listopada (sobota) o godzinie 14:00 na wernisaż wystawy fotograficznej „Wciałowstąpienie”.

„Wciałowstąpienie” to pierwsza indywidualna wystawa Barbary Krupa-Kapuśniak, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz członkini Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Artystka podejmuje temat ciała jako świętej, integralnej części człowieczeństwa – dowodu na istnienie i możliwość doświadczania życia, podstawy do dalszego uświęcenia i namacalnego początku.
Wystawa nie jest formą negacji czy buntu, lecz wskazaniem nowej drogi pełnej samoakceptacji. Daje możliwość spojrzenia w głąb siebie i zastanowienia się nad relacją z ciałem. Jest próbą doświadczenia cielesności poprzez medytację z obrazem i uruchomienie wyobraźni odbiorcy, który powinien sobie zadać pytanie: Co czuję i dlaczego? Zachwyt? Zniesmaczenie?  Wolność? Obojętność?… Tu nie ma złej odpowiedzi. Tu są tylko subiektywne emocje.

Wystawa składa się z około 25 czarno-białych fotograficznych prac z cyklu „prze-czucie”, „siostrzeństwo” i „prze-budzenie”, wykonanych głównie w technice polaroidtransfer, a także z tryptyku „wibracje” , „Modliszka” oraz pracy „ciało”.

Barbara Krupa-Kapuśniak, urodzona w 1983 roku w Bolesławcu, mieszka w Lubaniu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom Mediacji i Rynku Sztuki w pracowni dr hab. Tomasza Opani uzyskała w 2023 roku. Uczestniczka wielu rezydencji artystycznych i wystaw zbiorowych. Zdobyła wyróżnienie na XXII Biennale Fotografii Górskiej za tematykę karkonoską. Jest finalistką podsumowania roku 2022 przez Polish Womens Photographers, a także laureatką głównej nagrody konkursu „Śladami Wiedźm”. Ponadto, współtwórczyni wielu publikacji, autorka e-booka o nauce fotografii, prowadzi otwartą pracownię edukacji artystycznej i aktywnie działa na rzecz rozpowszechniania kultury i sztuki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wystawę będzie można oglądać do 4 stycznia 2024 roku.

Tomasz Żylewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...