poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Weekend z dziadkami i wnukami w PME

Projekt „Dzieciństwo” realizowany w 2021 roku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, to debaty i warsztaty związane z tematem dzieciństwa w perspektywie historycznej i współczesnej, a także katalog, którego celem jest zaprezentowanie zbiorów PME – muzealiów i archiwaliów związanych z tematem dzieciństwa z terenu całej Polski. Częścią tego projektu będą organizowane w muzeum w listopadzie międzypokoleniowe warsztaty rodzinne oraz debata i promocja katalogu „Dzieciństwo”.

6.11. (sobota) godz. 13.00 – warsztaty plastyczne

Uczestnicy warsztatów będzą robić album fotograficzny, który może stać się ciekawym prezentem pod choinkę i okazją do wspólnej zabawy dziadków i wnuków.

Warsztaty poprowadzi Anna Wielechowska – Olszak z Działu Edukacji PME; wydarzenie stacjonarne w pracowni plastycznej MDD, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: rezerwacje@ethnomuseum.pl (wt.-czw. 8:00-15:00)

7.11 (niedziela) godz. 13.00warsztaty kulinarne

Warszaty będą okazją do poznania kuchni z czasów dzieciństwa naszych dziadków. Ich uczestnicy upieką chleb i ubiją masło! Dziadkowie przypomną sobie, a dzieci spróbują (zapewne po raz pierwszy) jak smakuje m.in. kromka chleba ze śmietaną i cukrem.

Warsztaty poprowadzi Paulina Irisik –  dietetyczka, edukatorka żywieniowa. Wydarzenie stacjonarne w sali kameralnej -1, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: rezerwacje@ethnomuseum.pl (wt.-czw. 8:00-15:00)

25.11.2021 r. (czwartek) godz. 17.00 – „Od przedmiotu do podmiotu. Kim jest dziecko w dyskursie naukowo-społecznym”  

Gospodynie spotkania, a jednocześnie autorki projektu „Dzieciństwo” Agnieszka Grabowska i Małgorzata Kunecka opowiedzą o pracy nad katalogiem do projektu „Dzieciństwo”, który będzie rozdawany podczas spotkania. Rozmowa dotyczyć będzie także zmian, jakie dokonały się w społecznym podejściu do dziecka i podejścia do tego tematu w różnych dyscyplinach naukowych. Gościem spotkania będzie Magdalena Radkowska Walkowicz, z Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Dzieciństwa UW.  Wstęp bezpłatny. W przypadku ograniczeń związanych z Covid-19 wydarzenie odbędzie się w formule on-line.

Więcej o Projekcie „Dzieciństwo”na stronie PME oraz MuzeOn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora