czwartek, 9 grudnia, 2021

Wielokulturowa Łódź

Narodowe Archiwum Cyfrowe zaprasza do udziału w drugim webinarium NAC z cyklu „Archiwalny Fotoplastikon Online”. Tematem wykładu, który będzie można obejrzeć 19 października o godz. 17:00, będzie Łódź i jej wielokulturowy oraz wielowyznaniowy charakter w okresie międzywojennym.

Spotkanie poprowadzi dr Adam Sitarek z Centrum Badań Żydowskich Uniwersytetu Łódzkiego, który zajmuje się m.in. dziejami łódzkiej społeczności żydowskiej oraz zagładą Żydów w okresie II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem getta łódzkiego. 

Wydarzenie będzie transmitowane na profilu facebookowym NAC i tłumaczone symultanicznie na Polski Język Migowy. 


Cykl webinariów NAC towarzyszy wystawom „Archiwalnego Fotoplastikonu Online”, w których na ożywionych fotografiach z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego możemy zobaczyć, jak przed kilkudziesięciu laty wyglądały Radom, Łódź, Toruń i Płock. Premierze każdego odcinka towarzyszy webinarium z udziałem historyka z danego miasta, które pogłębi najbardziej interesujące wątki nakreślone w wirtualnej wystawie.

Projekt „Archiwalny Fotoplastikon Online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora