sobota, 5 października, 2024

„Wrażliwe oprowadzanie” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

Festiwal Kultury Wrażliwej to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w Małopolsce, które udowadnia, że kultura jest dostępna dla wszystkich. Kilkadziesiąt instytucji z całego województwa, wśród nich muzea, teatry i ośrodki muzyczne, zaprezentuje ofertę kulturalną przeznaczoną dla każdego. W trakcie festiwalu będzie można obejrzeć inkluzywne wystawy i spektakle, wziąć udział w pokazach filmowych, koncertach, spotkaniach i warsztatach. W ramach Festiwalu zapraszamy także do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie!

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie z dumą i radością informuje, że tak jak w roku ubiegłym, bierze udział w 2. Festiwalu Kultury Wrażliwej!

Co to oznacza? ​Że w środę 25 września o godzinie 11:00 Muzeum gorąco zaprasza na „wrażliwe oprowadzania” po wszystkich ekspozycjach.

Co to jest „wrażliwe oprowadzanie”? To forma zwiedzania zaplanowana z myślą o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz tych, które napotykają trudności w uczestnictwie w tradycyjnych formach kultury.

Na zwiedzanie Muzeum w ramach 2. Festiwalu Kultury Wrażliwej obowiązują bilety w cenie 2 zł/osoby. Opieka przewodnika będzie bezpłatna. Maksymalna ilość osób biorących udział w oprowadzaniu wynosi 25, dlatego wymagane są wcześniejsze zapisy na adres mailowy: deum@muzeumlotnictwa.pl 

Więcej na temat Festiwalu Kultury Wrażliwej

Podczas drugiej edycji Festiwalu Kultury Wrażliwej przez 11 dni (od 22 września do 2 października) 25 instytucji Kultury Województwa Małopolskiego zrealizuje kilkadziesiąt wydarzeń – spektakli, koncertów, warsztatów, wystaw, etc. – zaplanowanych z myślą o pełnej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz tych, którzy mogą napotykać trudności w uczestnictwie w tradycyjnych formach kultury.

Wydarzenia odbywać się będą w takich miejscowościach, jak: Alwernia, Gorlice, Kraków, Krynica-Zdrój, Lusławice, Nowa Sącz, Oświęcim, Tarnów, Wadowice, Wierzchosławice, Wygiełzów, Zakopane i Zubrzyca Górna. 

Festiwal Kultury Wrażliwej to nie tylko możliwość uczestnictwa w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych, ale także szansa na zwiększenie świadomości na temat inkluzywności w kulturze.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu oraz aktywnego udziału w wydarzeniach, które przyczynią się do budowania bardziej otwartego i dostępnego społeczeństwa.

Pełny program wydarzeń i rejestracja na: www.kulturawrazliwa.pl/festiwal

Dostęp do kultury przysługuje każdemu. Wspólnie udowadniamy, że w Małopolsce jest ona dostępna na wyciągnięcie ręki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowiehttp://www.muzeumlotnictwa.pl
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – instytucja kultury Województwa Małopolskiego - jest nie tylko skarbcem historii, ale także miejscem, gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością, inspirując kolejne pokolenia do odkrywania i czerpania z bogatej tradycji lotniczej Małopolski, Polski, Europy i świata. Zapraszamy wspólnie z nami do odbycia pasjonującej podróży przez dzieje awiacji i odkrywania nie tylko niezwykłych eksponatów, ale i poznania szerszego kontekstu kulturowego. Przez ponad 60 lat otworzyliśmy nasze drzwi dla milionów odwiedzających, wspierając głęboką więź między ludźmi a inspirującym światem lotnictwa. Nasze Muzeum to coś więcej niż tylko kolekcja artefaktów, to świadectwo siły inspiracji. Tutaj historie się rozwijają, skrzydła się rozpościerają, a marzenia nabierają rozpędu. Nasze wystawy czasowe są adresowane do wszystkich - niezależnie od tego, czy jest się doświadczonym entuzjastą lotnictwa, czy odwiedzającym nas po raz pierwszy, bogata historia, cuda techniki i interaktywne eksponaty tworzą wciągające doświadczenie, które wykracza poza pokolenia.

Pod naszym patronatem

Sztuka Zapisana

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy o nawiązanej współpracy z red...

Kolekcjonerka. Teresa Szwedkowicz (193...

Wystawa czasowa w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie dostępna od 17....

Europejskie Dni Dziedzictwa w Wielkopo...

Przygotowaliśmy specjalny program kulturalno-edukacyjny związany z historią pra...

Kolekcjonerka. Teresa Szwedkowicz (193...

Wystawa przybliża problematykę kolekcjonerstwa prywatnego i antropologii rzeczy...

KONFERENCJA NAUKOWA „AXENTOWICZ. W 165...

Zapraszamy serdecznie na  konferencję naukową "AXENTOWICZ. W 165 ROCZNICĘ ...