poniedziałek, 27 maja, 2024

Wystawa pokonkursowa „Browar B. w kadrze” i poplenerowa „Artystyczny obraz Browaru B.”

Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku zaprasza na wernisaż wystawy, podczas którego poznamy laureatów konkursów ogłoszonych z okazji obchodów 10-lecia naszej Instytucji.

Konkurs fotograficzny „Browar B. w kadrze” i plener malarski „Artystyczny obraz Browaru B.” to dwa różne wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest Browar B. To właśnie on, nasz piękny, zabytkowy budynek, był głównym bohaterem. Zaprosiliśmy włocławian do uchwycenia detali architektury i wnętrza kompleksu dawnego browaru rodziny Bojańczyków, wykorzystując odmienne techniki: fotografię cyfrową, malarstwo, rysunek, czy techniki mieszane. Budynek przy ul. Łęgskiej 28 chyba jeszcze nigdy nie był przedstawiony na tyle sposobów, w tylu wersjach, kątach, perspektywach, kolorach. Dzięki kreatywności, wrażliwości uczestników wydarzeń, możemy zaprosić na wernisaż wystawy, na której zaprezentujemy prace konkursowe uczestników obu przedsięwzięć. Na wernisażu poznamy nazwiska laureatów obu konkursów. Wystawa ta jest wyjątkowa również dlatego, że to swoistego rodzaju klamra, która zamyka obchody 10-lecia Browaru B. w obszarze wystawiennictwa.

Wernisaż z ogłoszeniem wyników odbędzie się 16 maja 2024 r. o godz. 18.00, w Centrum Kultury “Browar B. przy ul. Łęgskiej 28, w Galerii „Migawka”. Wystawę można będzie oglądać do 1 czerwca 2024 r. w Galeriach „Migawka” i „Fermentownia”. Wstęp wolny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...