piątek, 22 września, 2023

Zabezpieczanie i ochrona zbiorów archiwalnych – współczesne wyzwania (7.10.2020r.)

7 października w Pałacu Staszica w Warszawie odbędzie się konferencja „Zabezpieczanie i ochrona zbiorów archiwalnych. Współczesne wyzwania”. Jest ona częścią cyklu Warszawska Jesień Archiwalna –

Organizatorami konferencji są Archiwa Państwowe i Polska Akademia Nauk Archiwum w Warszawie. W związku z sytuacją epidemiologiczną konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie na adres e-mail: alaszuk@archiwa.gov.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 października. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wśród planowanych tematów obraz znalazły się m.in. „Infrastruktura archiwów a zabezpieczanie zbiorów”, „Przykłady współpracy z Policją w oparciu o obowiązujący stan prawny w zakresie odzyskania utraconych zasobów archiwalnych”, „Zagrożenia wewnętrzne czyli mądry archiwista po szkodzie”, „Profilowanie złodzieja. Psychologiczne koncepcje oraz metody sporządzania sylwetki sprawcy przestępstw i wykroczeń” oraz „Skradzione, zagubione, sprzedane – książki i archiwalia na rynku antykwarycznym”.

Szczegółowe informacje i program konferencji dostępne są na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora