czwartek, 15 maja, 2025

Żony mundurowych w rękach doktórki od familoków

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie pod hasłem „Żony mundurowych w rękach doktórki od familoków”, z pisarką Magdaleną Majcher – autorką ponad 30 książek, z których wiele zyskało status bestsellera

Budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

               Wstęp wolny

3 kwietnia 2024 r., godz. 18.00

Magdalena Majcher (ur. 1990) – autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zadebiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad trzydzieści książek, z których wiele zyskało status bestsellera. W swoich powieściach łączy historie kryminalne z wątkami obyczajowymi. Poświęca dużo uwagi współczesnym problemom takim jak przemoc domowa i seksualna, choroby oraz zaburzenia psychiczne, wykluczenia, prześladowania, hejt i inne.

Do jej najbardziej znanych tytułów zaliczają się przede wszystkim oparte na prawdziwych historiach powieści z gatunku true crime: „Mocna więź” (W.A.B. 2021, nominacja do Książki Roku Lubimy Czytać) czy „Małe zbrodnie” (W.A.B. 2022, Nagroda Best Audio Empik Go, nominacja do Bestsellerów Empiku).

Jak sama przyznaje, jest człowiekiem drogi. Podróżowanie to, obok literatury, jej druga pasja i sposób na życie. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie: języku, kulturze, zabytkach, krajobrazach, pogodzie, literaturze, serialach i piłkarskiej reprezentacji. Mieszka w Katowicach.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

Natalia Szwedo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Wernisaż wystawy pt. „ Geometria Gaudi...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza na wernisaż wystawy pt. „ ...

„Kwiatki Polskie” prosto ze Starachowi...

Ekipa programu „Kwiatki Polskie”, którego emisję można oglądać w Telewizji Pols...

Warsztaty archeologiczne „Żelazne Korz...

Przed nami kolejna edycja „Żelaznych Korzeni” – warsztatów archeologicznych org...

Udostępnienie zbiorów w internecie?

Jeśli posiadają Państwo system do ewidencji zbiorów i chcieliby udostępnić eksp...

Optymalizacja zarządzania zbiorami muz...

Muzea na całym świecie stawiają czoła rosnącym wyzwaniom związanym z efektywnym...