środa, 17 kwietnia, 2024

51. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim oraz Związek Ukraińców i Zjednoczenie Łemków – zarządy kół w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają do udziału w 51. Ogólnopolskim Konkursie Pisanek im. Michała Kowalskiego.

Ideą organizowanego od ponad pół wieku konkursu, skierowanego zarówno do profesjonalistów jak i amatorów, jest popularyzacja tradycji pisania pisanek w okresie wielkanocnym oraz pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym. Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie co najmniej pięciu sztuk pisanek, opartych na tradycyjnych motywach. 

Pisanki powinny być wykonane na jajach kurzych, kaczych albo gęsich (wydmuszki lub ugotowane „na twardo”). Ocenie będą podlegać prace wykonane wyłącznie technikami tradycyjnymi.

Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka należy włożyć kartkę z podanymi: imieniem, nazwiskiem i wiekiem autora oraz informacją, skąd pochodzą motywy zdobień na pisankach oraz wydrukowaną i podpisaną klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych (dostępną do pobrania na stronie internetowej Muzeum Lubuskiego).


Dobrze opakowaną paczkę należy wysłać do 10 marca 2024 roku na adres:
Spichlerz – filia Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Fabryczna 1-3
66-400 Gorzów Wielkopolski

z dopiskami „konkurs pisanek” oraz „ostrożnie szkło”.

Nagrodzone pisanki będą eksponowane na wystawie w Spichlerzu – filii Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, której uroczyste otwarcie nastąpi 24 marca 2024 roku (Niedziela Palmowa).

51. Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Regulamin konkursu oraz klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych do pobrania na stronie: https://muzeumlubuskie.pl/ogolnopolski-konkurs-pisanek-im-michala-kowalskiego/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Festyn Zielonoświątkowy – 19.05....

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza n...

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...