środa, 3 czerwca, 2026

Filmowe Muzeum. Zapraszamy!

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Fundacja „ABY CHCIAŁO SIĘ CHCIEĆ” zapraszają na wydarzenie z cyklu „Filmowe Muzeum”, w ramach którego odbędzie pokaz filmu fabularnego pt. „Jutro będzie padać”.

Spotkanie odbędzie się 16.11.2023 (czwartek), godz. 18:00 w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków

Seans będzie poprzedzony krótką prelekcją historyczną, którą wygłosi Dyrektor Muzeum, dr Michał Hinc.

Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod nr telefonu (58) 736 18 21, na adres e-mail rkps5@muzeum.wejherowo.pl lub w Książnicy prof. Gerarda Labudy.

„Jutro będzie padać” to pełnometrażowy film fabularny (77 min.), wyprodukowany przez Fundację Aby Chciało Się Chcieć. Jego akcja obejmuje lata trzydzieste oraz czterdzieste XX w. i toczy się na polskim Pomorzu. Opowiada o relacjach Kaszubów, Polaków i Niemców, żyjących tutaj obok siebie. Losy bohaterów naznaczone są zmianami, jakie w tych relacjach wywołała II Wojna Światowa. Obserwujemy różnorodne postawy, dylematy, przed którymi stawiani byli mieszkańcy Pomorza (np. konieczność podpisania niemieckiej listy narodowościowej). W tle wielkiej historii dokonują się osobiste wybory dwóch braci Kaszubów, zakochanych w swojej sąsiadce, Niemce. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Sebastian Hermano Karaśkiewicz.

Anna Kąkol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

20. Małopolski Piknik Archeologiczny

Już po raz dwudziesty Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza na&nb...

XVII Festyn Ekologiczny „Zaginiony świ...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach już po raz siedemnasty organizuje d...

XIII Festiwal Nauki – 2 czerwca 2026r....

Już 2 czerwca 2026 roku w godz. 10:00–13:00 Muzeum Przyrody i Techniki w Starac...

„Kulisiewicz. Akty”

Tadeusz Kulisiewicz – Kaliszanin, jeden z najwybitniejszych artystów-grafików i...

Spotkanie autorskie wokół książki „Rze...

Publikacja ukazuje historię polskiej rzeźby z perspektywy kobiet. Przedstawia p...