sobota, 9 sierpnia, 2025

Muzea rywalizują w konkursie „Polityki”

W tegorocznej edycji Nagrody Architektonicznej organizowanej przez tygodnik „Polityka” internauci mogą wybrać swojego faworyta nie spośród pięciu oficjalnych finalistów, ale spośród pięciu najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, które nie dostały się do finału. W gronie tym znalazły się dwa muzea.

W tym roku Nagroda Architektoniczna będzie wręczona już po raz dziesiąty. Celem konkursu jest wyróżnienie realizacji stanowiących symbol dobrego smaku, przyjaznych ludziom, a jednocześnie poprawiających estetykę otoczenia. Do nominacji zapraszani są architekci i urbaniści, przedstawiciele stowarzyszeń działających na rzecz ładu w przestrzeni publicznej, a także artyści.

W tym roku do nagrody głównej nominowano: Centrum Aktywności Lokalnej w Rybniku, przystań kajakarską MOSM w Tychach, hotel NOBU w Warszawie, Pawilon edukacyjny Kamień w Warszawie oraz Zespół biurowo-usługowo-mieszkalny Elektrownia Powiśle w Warszawie. Dodatkowo redakcja wyróżniła pięć obiektów, które walczą o nagrodę internautów:

  • Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie
  • Dworzec autobusowy w Kielcach
  • Concordia Design we Wrocławiu
  • Sanatorium Abrama Gurewicza w Otwocku
  • Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Głosowanie internautów trwa do niedzieli 25 kwietnia, na stronie internetowej pisma Polityka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

XIII Festiwal Blues pod Piecem

30 sierpnia 2025 r. o godz. 19.00 – Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach...

Wyniki naboru do projektu “Projektowan...

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu szkoleniowego realizow...

Dofinansowanie z Muzeum Historii Polsk...

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało kolejne dofinansowanie. M...

Pierwsze żniwa 1944. Maszyny z fabryki...

Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie zaprasza: W sobotę, 26 lipca, proponu...

„Lato w Hucie 2025”

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza do&nb...