poniedziałek, 20 maja, 2024

Ana śpiewa Poświatowską. Koncert u Gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza w niedzielę, 19 marca, na wyjątkowy koncert. We Wsoli będzie można posłuchać wierszy Haliny Poświatowskiej w muzycznym wykonaniu Any Andrzejewskiej. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Halina Poświatowska to jedna z najważniejszych polskich poetek drugiej połowy XX wieku. Nie reprezentowała żadnej szkoły czy nurtu. Była pisarką samodzielną, korzystała z różnych źródeł inspiracji. Jej twórczość to poznawanie samej siebie, konfrontacja z tym co nieuchronne, przemijanie i rozpad, bliskość i tęsknota, miłość i śmierć, ale też przeświadczenie o obojętności świata w oczekiwaniu na wypełnienie się przeznaczenia. Piękna dziewczyna tańcząca ze śmiercią – tak bywa czasem określana.

W Muzeum Witolda Gombrowicza wiersze Poświatowskiej zaśpiewa Ana Andrzejewska, charyzmatyczna wokalistka o niezwykłej barwie głosu i wielkiej wrażliwości estetycznej. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na specjalizacji: wokalistyka jazzowa. Finalistka „The Voice of Poland”, „Mam Talent” oraz festiwalu Crest Jazz Vocal we Francji. Zdobywczyni drugiego i trzeciego miejsca na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz na Międzynarodowych Dniach Jazzowych Dla Muzyków Śpiewających w Żorach.

– Trafiłam na Halinę Poświatowską i przy jej wierszach poczułam ulgę. Wreszcie czytałam o emocjach, których nazwać nie umiałam. Jej sposób opowiadania o miłości, o tęsknocie i o śmierci jest bardzo bliski mojemu sercu – mówiła w jednym z wywiadów Ana Andrzejewska. – Haśka mówi to, czego ja nie potrafię powiedzieć. Mówi o uczuciach, ciele, miłości takich jakimi one są. Zdejmuje maskę.

11 wierszy Poświatowskiej w interpretacji Any Andrzejewskiej i elektronicznych aranżacjach Mateusza Hulbója niebawem ukaże się na debiutanckiej płycie piosenkarki.

Koncert Any Andrzejewskiej odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli 19 marca. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Jak zawsze chętnych do wysłuchania koncertu zawiezie do Wsoli z Radomia bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku Chrobrego / Czysta, obok galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 16.20. Powrót po wydarzeniu, tym samym autobusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...

WIKTORIA DUBOWIK / MALARSTWO, BATIK

Zapraszamy serdecznie na wernisaż malarstwa ukraińskiej artystki Wiktorii Dubow...

Nie połamać języka!!!

Już w piątek tłumaczka i filolog Beata Bednarowska będzie gościła w Poznaniu. ...

Chłop-niewolnik? Katalog wystawy

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Ul. Dwo...

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W SZYMBARSKIM...

28 kwietnia 2024 Skansen w Szymbarku Rejestracja Zapraszamy w niedziel...