środa, 17 kwietnia, 2024

Anatomia książki. Projekty Eurydyki Kata i studia re:design

W Domu Uphagena prezentowana jest wystawa czasowa pt. „Anatomia książki. Projekty Eurydyki Kata i studia re:design”. Można zobaczyć na niej ponad 30 publikacji zaprojektowanych przez Eurydykę Kata, Rafała Szczawińskiego i studio re:design we współpracy z instytucjami i klientami z całej Polski. 

Jak dopasować projekt do specyfikacji, jaki papier wybrać i co może zrobić projektant, by każda książka trzymana w naszych rękach była wyjątkowa? Wśród pozycji, z których wiele nagrodzono w prestiżowych konkursach, znajdują się książki historyczne, filozoficzne, kucharskie, albumy oraz literatura piękna. Wystawa przybliży również niedostrzegany zazwyczaj przez czytelników wątek pracy projektanta.

Prezentacja książek jest częścią projektu badawczego, którego celem jest udzielenie odpowiedzi, jak duży wpływ na odbiór książki mają poszczególne elementy projektu graficznego. 

Wystawa potrwa do środy, 24 stycznia 2024 roku.

Eurydyka Kata – projektantka graficzna i wykładowczyni w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, wraz z Rafałem Szczawińskim prowadzi studio re:design. Interesuje ją, w jaki sposób techniczne elementy projektowania, np. wybór kroju pisma, proporcje strony, a także decyzje edytorskie dotyczące papieru, oprawy i uszlachetnień druku przekładają się ostatecznie na książkę-przedmiot, której forma współgra z treścią.

Muzeum Gdańska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Festyn Zielonoświątkowy – 19.05....

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza n...

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...