poniedziałek, 27 maja, 2024

Apteka pod Łabędziem nową atrakcją Bydgoszczy

Jeszcze w tym roku bydgoskie Muzeum Okręgowe chce zaprosić pierwszych gości do Apteki pod Łabędziem – nowego muzealnego oddziału. W dawnych pomieszczeniach aptecznych przy ul. Gdańskiej 5 trwają prace przystosowujące je do zwiedzania.

Autorką projektu wnętrza jest Marta Simon, studentki wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy. Wybrany spośród 11 prac projekt to jedno z czterech pomieszczeń wchodzących w skład planowanej wystawy stałej „Aptekarstwo bydgoskie”. W kolejnych mieścić się będą: zabytkowa izba ekspedycyjna z przełomu XIX i XX w.,  izba recepturowa z lat 70. XX w. oraz, unikalne w skali kraju, laboratorium galenowe z przełomu XIX i XX w.

Zależało nam na nowoczesnym wnętrzu, które byłoby merytorycznym wprowadzeniem zwiedzającego w tematykę historii farmacji. W tym miejscu znajdą się nie tylko gabloty z zabytkami, ale także strefa picia herbat ziołowych

informuje Gabriela Frischke z Dział Historii Medycyny i Farmacji MOB.

Apteka pod Łabędziem już wkrótce ma szansę stać się wizytówką Bydgoszczy i nowym atrakcyjnym punktem na kulturalnej, edukacyjnej i naukowej mapie miasta.

Do nowych wnętrz mamy nadzieję zaprosić zwiedzających w drugiej połowie roku. Oczekiwanie na otwarcie nowej wystawy z pewnością się opłaci, a przygotowana przez Muzeum Okręgowe ekspozycja, ze względu na swój unikatowy charakter, zachwyci zwiedzających i przyciągnie gości nie tylko z naszego regionu

informuje Natalia Szczerbińska z MOB.

Zbiory dawnego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” w 2017 roku stały się częścią kolekcji MOB. Powstał nowy muzealny oddział, którego nazwa – Apteka pod Łabędziem – nawiązuje do ponad 150-letniej historii działającej w tym miejscu apteki.

ŹródłoUM Bydgoszcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...