czwartek, 21 września, 2023

Bogowie wracają do Liverpoolu

Wejdź do mitycznego świata, aby poznać życie, miłość i dziedzictwo starożytnych greckich i rzymskich bogów. Odkryj historię ich pochodzenia i daj się wciągnąć w fascynujący świat, w którym starożytni bogowie byli ważną częścią codziennego życia na wystawie Return of the Gods w World Museum w Liverpoolu. Jej otwarcie zaplanowano na 28 kwietnia.

Wystawa obejmuje kolekcję ponad 100 rzeźb i przedmiotów, które nigdy wcześniej nie były razem prezentowane. Zostały zebrane przez XVIII-wiecznego antykwariusza Henry’ego Blundella z Sefton. Najważniejsze z nich to niesamowite dwumetrowe posągi Zeusa, Afrodyty i Ateny oraz amfory mające ponad 2000 lat, ilustrowane legendami tamtych czasów. 

Odwiedzający zostaną powitani w luksusowej rzymskiej willi, aby mogli odkrywać radość rzymskich uczt i dowiedzieć się, w jaki sposób cesarze i ich rodziny zostali uwiecznieni po śmierci.

Chrissy Partheni, kurator Classical Antiquities w World Museum, zaznacza:

– Będziemy prezentować kolekcję w nowy sposób, nie tylko jako piękne dzieła sztuki. Chcemy, aby odwiedzający zanurzyli się w fantastycznych opowieściach i mitach klasycznego świata antycznego.

Return of the Gods prezentuje wybitne klasyczne rzeźby znajdujące się w World Museum, części National Museums Liverpool. Są one porównywalne pod względem znaczenia i jakości do kolekcji Charlesa Townleya w British Museum oraz rzymskich rzeźb w Watykanie i Luwrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora