czwartek, 21 września, 2023

Bruegel i jego czasy – wystawa w wiedeńskim muzeum Albertina

Znajdujące się w historycznym sercu Wiednia ALBERTINA,  wspaniały dawny pałac mieszkalny Habsburgów i muzeum sztuki o międzynarodowej renomie, jest magnesem dla odwiedzających miasto turystów z całego świata.  Od 14 lutego do 29 maja 2023 roku można tam zwiedzić wspaniałą wystawę „Bruegel i jego czasy”, prezentującą wybór około 90 dzieł z kolekcji własnej tego muzeum, które ilustrują rozkwit sztuki rysowniczej w XVI-wiecznej Holandii. Zestawienie dzieł pozwala zauważyć, z jak bardzo wysublimowaną wirtuozerią techniczną i niezwykła pomysłowością artyści odtwarzali obrazy swego zmieniającego się świata. To co działo się wokół – reformacja, walki na tle religijnym i społecznym, rozwój handlu kolonialnego, urbanizacja znalazło odbicie w pracach ówczesnych mistrzów.

Wśród słynnych arcydzieł Pietera Bruegla Starszego i wybitnych rysunków autorstwa artystów takich jak Jan de Beer, Maarten van Heemskerck czy Hendrick Goltzius, znajduje się kilka nowo odrestaurowanych prac, które zostaną zaprezentowane szerszej publiczności po raz pierwszy.

Wystawa czynna od 14.02.2023 do 24.05.2023. Na 1 marca, godz. 17 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie. Kuratorem wystawy jest Laura Ritter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora

Spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Bigaj

0
21 września o god...

Koncert z cyklu Blues Fama

Seminarium o lnie

Warsztaty ceramiczne