piątek, 31 marca, 2023

Czerwiec w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

4 czerwca

godz. 13:00

Warsztaty Po co w aucie gaśnica?

Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, na których dowiemy się, dlaczego gaśnica to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. W odpowiedzi na to pytanie pomogą przeprowadzone podczas zajęć doświadczenia oraz historia powstania pierwszego urządzenia gaśniczego.

godz. 12:30

Spacer po Kazimierzu

Poznamy najciekawsze miejsca dzielnicy Kazimierz, które miały wpływ na rozwój inżynierii i techniki. Spacer połączony będzie ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

9 czerwca, godz.11:00-15:30

Warsztaty KODOWANIE ScottieGO!

Zajęcia dla uczniów klas 2-4 przeprowadzone zostaną w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022. W warsztatach wykorzystywana będzie innowacyjna gra służąca uczenia najmłodszych programowania. ScottieGO to połączenie kartonowych klocków używanych do pisania programów oraz aplikacji, która pozwala je zeskanować. Dzięki temu bohater gry, Scottie, może zacząć się ruszać, a także poznawać inne postaci. Zajęcia poprzez naukę i zabawę kształtują wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

11 czerwca, godz.13:00

Warsztaty Autobus czerwony po ulicach mego miasta mknie

Ikarusy, Scanie, Jelcze i Many – to nazwy autobusów, które przez lata jeździły po ulicach naszego miasta. Wyglądały inaczej niż te, które znamy, były mniej ekologiczne i wolniejsze. Podczas zajęć poznamy nie tylko nieużywane już modele tych pojazdów, ale także zbudujemy niskopodłogowy autobus przyszłości. Do udziału zachęcamy rodziny z dziećmi w wieku 8-14 lat.

25 czerwca, godz. 13:00

Warsztaty W drogę … mini Porsche

Zajęcia modelarskie dla rodzin z dziećmi w wieku 10-14 lat, w czasie których zbudujemy własne modele super samochodów. Cabrio, hatchback, a może kombi? Która wersja to ta wymarzona? Na zajęciach świetna zabawa jest gwarantowana!

Od 11 czerwca zapraszamy również na wystawę czasową „Tramwaje na Wawrzyńca”.

Czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.

Zapraszamy Obywateli Ukrainy!

Z „ulgą dyrektorską” za 1 zł można zwiedzać wystawę „Tramwaje na Wawrzyńca” oraz „Strefę Kreatywności.”

Освітньо-розважальна програма для громадян України в Депо Музею Інженерії і Техніки в Кракові
Громадяни України з 05.04.2022 можуть відвідати наступну програму придбавши білет за 1 злотий:
Вхід на виставу “Трамваї на Вавжиньця” з 11:00 до 18:00 (вівторок-неділя) Обмеження входу: 30 осіб на день. Білети можна отримати в касі Музею Інженерії і Техніки в Кракові. Білет діє тільки в день набуття.
Вхід до Креативного Простору з 16:00 до 17:00 (вівторок-неділя)
Обмеження входу: 10 осіб на день. Вхід індивідуальний, пропозиція не включає заняття організовані педагогом. Для відвідувачів, музей пропонує переклад на українську мову двух сценаріїв занять:
– винахід для дитячого майданчика;
– місто майбутнього.
Пропозиція дійсна до 30.06.2022.
Умова відвідування Креативного Простору – це надіслана електронною поштою заявка
принаймні за день до відвідування на адрес rezerwacja@mim.krakow.pl з коментарем „ulga dyrektorska”.


Ogród Doświadczeń im. St. Lema
grafika: MiT, CC BY 3.0

21 czerwca, godzina 15:00-17:00

Słońce w roli głównej
W najdłuższy dzień w roku zapraszamy na obserwacje Słońca w Ogrodzie Doświadczeń. W razie opadów deszczu zajęcia zostaną odwołane.
Udział w ramach biletu wstępu do Ogrodu Doświadczeń, bez rezerwacji miejsc.

5 i 19 czerwca, godzina 15:00

Cykl zajęć pt. Poznajemy kosmiczne wynalazki
Poznajemy misje Artemis I i Artemis II i składamy model rakiety. Wyznaczymy aktualną fazę Księżyca za pomocą nomogramu?

8 i 15 czerwca, godzina 15:00

Cykl zajęć pt. Detektywi pogody
Jak zmierzyć pogodę?
Synoptyka to nauka, która bada pogodę. Ziemska atmosfera, która otacza naszą planetę, ma budowę warstwową i w każdej warstwie synoptyk może zebrać wiele informacji, które po analizie pozwalają określić, jaka będzie pogoda. Zapraszamy na zajęcia przybliżające podstawowe elementy meteorologiczne, które po szczegółowej analizie w biurach pogody, pozwalają opracować dostępną dla każdego prognozę na każdy dzień.

 22 czerwca godzina 15:00

Czym są chmury?
Woda na Ziemi jest w ciągłym ruchu. Z powierzchni naszej planety unosi się para wodna, która przedostaje się do atmosfery. Woda paruje z rzek, jezior, mórz, oceanów, również z obszarów pokrytych śniegiem i lodem, a także z powierzchni gruntów. Kiedy na dużej wysokości powietrze się ochładza, para wodna ulega skropleniu. W bardzo niskiej temperaturze często zamienia się bezpośrednio w lód. Z pary wodnej powstają chmury. I to właśnie proces powstawania chmur wyjaśnimy na zajęciach. Poznamy także ich podstawowe rodzaje.


Zachęcamy do korzystania ze zniżek na:
– Krakowską Kartę Rodzinną
– Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
– Kartę Krakowskiej
Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

Prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00 telefonicznie – 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo – rezerwacja@mit.krakow.pl.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora