poniedziałek, 27 maja, 2024

DA PACEM DOMINE – koncert pamięci ofiar zbrodni katyńskiej

13 kwietnia o godz. 18:00 w sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się koncert pt. „DA PACEM DOMINE”, dedykowany ofiarom zbrodni katyńskiej.

DA PACEM DOMINE to koncert w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Szymona Morusa. Podczas tego wyjątkowego wieczoru w Muzeum II Wojny Światowej wybrzmią utwory trzech wybitnych polskich kompozytorów – Lutosławskiego, Kilara i Pendereckiego, tworząc przestrzeń do zadumy i refleksji. To spotkanie nie tylko z arcydziełami muzyki, ale także okazja do odcięcia się od pośpiechu codzienności i zaproszenie do odbycia wspólnej, muzycznej podróży w poszukiwaniu lepszego jutra.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot powstała w 1982 roku z inicjatywy Wojciecha Rajskiego. Jej trzon stanowią instrumenty smyczkowe, ale występuje także w składzie powiększonym o grupę instrumentów dętych. Orkiestra ma w swoim dorobku ponad 60 płyt nagranych dla wielu renomowanych firm fonograficznych, m.in. Sony Classical, EMI, Tacet, Thorofon, Sonomaster, Opus, CD ACCORD czy DUX. Polska Filharmonia Kameralna Sopot od początku swej działalności stale gości na renomowanych europejskich festiwalach, m.in. Schleswig-Holstein Musik Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, Praska Wiosna, La Chaise-Dieu.

Muzeum II Wojny Światowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Ogień. Opowieść o Janis Joplin

Powieść ukazuje burzliwe życie Janis Joplin. W tej wciągającej historii na...

Spotkanie

Bassanti postanawia popełnić samobójstwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, g...

Van Eyck. Zbliżenia

W tej fascynującej książce przyglądamy się z bliska dziełom jednego z ...

Festyn Zielonoświątkowy

Zapraszamy na Festyn Zielonoświątkowy, który odbędzie się 19.05.2024 r. w godzi...

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...