poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Debiut – premiera – kariera: spotkanie z Andrzejem Kraśnickim jr. i Michałem Rembasem

Stowarzyszenie SZTUKA – PROMOCJA – EDUKACJA i Książnica Pomorska zapraszają na spotkanie z cyklu „Debiut – premiera – kariera„, którego gośćmi będą autorzy książki „Podziemny Szczecin” –  Michał Rembas i Andrzej Kraśnicki jr. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Helena Kwiatkowska.

Data: 28 września 2023, godz. 18:00
Miejsce: Książnica Pomorska, Sala im. Zbigniewa Herberta

Andrzej Kraśnicki jr – dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Autor książek m.in. „Moje miasto Szczecin”, „Szczecin w szczególe”, „Tajemnice Szczecina”. Współautor „Szczecin, Międzyodrze, jez. Dąbie – miejski przewodnik kajakowy”. Szczecińskie podziemia penetruje od 1992 roku.

Michał Rembas – dziennikarz-podróżnik, historyk i przewodnik. Pasjonat historii Szczecina i Pomorza, starych cmentarzy, architektury i dziejów wojskowości. Współpracował m.in. z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”. Autor książek „Zachodniopomorskie tajemnice”, „Cuda na fasadach”. Pomysłodawca i współautor książek „Bitwa o Szczecin”.

Izabela Rosa – architekt, inżynier, projektant, technolog. Związana z przemysłem stoczniowym, interesuje się projektowaniem jednostek pływających oraz wszelkich konstrukcji stalowych. Uwielbia podróże, niekonwencjonalnych ludzi oraz dobre jedzenie. Jej motto życiowe to „carpe diem” a znajomi mówią że jej doba trwa 48 godzin.

Autorzy o książce: „Od lat penetrujemy podziemny Szczecin. Książka, którą przedstawiamy jest zaledwie częścią zebranego przez nas materiału. Nie ma w niej fikcji, nierealnych teorii. Opisaliśmy i pokazaliśmy na zdjęciach oraz planach te miejsca, które istnieją i te, które widzieliśmy. Serię książek o podziemnym Szczecinie rozpoczynamy 14 reportażami z wędrówek po 15 obiektach. Teksty są bogato ilustrowane, a dzięki modelom 3D, a nie standardowym, dokładnie je wszystkie poznacie.”

Źródło: Książnica Pomorska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rijksmuseum w Amsterdamie

Kolejny świetnie wydany album pod naszym patronatem! Cieszymy się i polecamy! ...

Wiosna Jazzowa Zakopane 2024

PROLOGAMI MUZYCZNYMI W KLUBOKAWIARNI STACJI KULTURA W ZAKOPANEM ZAPRASZAMY NA J...

Prolog United Europe Jazz Festiwal ...

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają do Klub...

ŁEMKOWSKO – POGÓRZAŃSKI JARMARK ...

Muzeum - Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - oddział Zagroda Maziarska ...

Jarmark Wielkanocny w podpoznańskim Mu...

Wraz z nadejściem wiosny Muzeum Narodowe Rolnictwa zaprasza do Szreniawy (gmina...