czwartek, 13 czerwca, 2024

Dionisios Sturis gościem ostatniego spotkania z cyklu „Książka w roli głównej” w tym sezonie

Jak się najlepiej poznaje obce kraje? Z miejscowym przewodnikiem! Takim przewodnikiem po Grecji będzie dla uczestników kolejnego spotkania z cyklu „Książka w roli głównej” reportażysta i pisarz pochodzący z Grecji Dionisios Sturis, który będzie gościł w Teatrze Miniatura 26 maja o 16.00.

W ramach cyklu literacko-teatralnego „Książka w roli głównej” dla dzieci od 5 lat i ich rodzin można obejrzeć czytania performatywne ciekawych książek dla dzieci, porozmawiać z gośćmi i wziąć udział w warsztatach rodzinnych. Podczas pierwszej edycji bohaterami byli sportowcy, podczas drugiej – osoby wykonujące ciekawe zawody, a trzecia zabiera widzów w podróż dookoła świata. Każde spotkanie jest tłumaczone na Polski Język Migowy.

26 maja Teatr Miniatura odwiedzi urodzony w Grecji, lecz wychowany w Polsce Dionisios Sturis – reporter, pisarz i podcaster. Publikował w m.in. „Dużym Formacie”, „Polityce” i „Piśmie”.  Jest autorem nagradzanych książek reporterskich, takich jak: „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, „Zachód słońca na Santorini” oraz reportersko-kulinarnej książki „Kalimera. Grecka kuchnia radości”. Ale pisze nie tylko dla dorosłych – podczas spotkania będzie czytana jego książka dla dzieci „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” (Wydawnictwo Dwie Siostry). Po czytaniu będzie można wypytać autora o wszystkie ciekawostki związane z Grecją i nie tylko. Potem na uczestników będą czekały warsztaty rodzinne pod intrygującym tytułem „Amfiteatr – rekonstrukcje kuchenne”, podczas których będą budować greckie budowle z ciasta i sprawdzać, czy dzięki teatralnemu oświetleniu mogą stać się scenografią. Wejściówki na wydarzenie w cenie 5 zł można nabyć przez stronę teatru lub na miejscu w kasie teatru. Warsztaty są bezpłatne, należy się zapisać przez formularz

Partnerem odcinka greckiego są: Gdyńskie Stowarzyszenie Hellada, Delikatesy greckie Agora oraz Dagoma sp. z o.o.

Jesienią ruszy kolejna edycja cyklu, która wpisze się w hasło nowego sezonu w Teatrze Miniatura – #chłopaki, podczas którego artyści, pedagodzy teatru, goście i widzowie będą się wspólnie zastanawiać, jak to jest być chłopcem we współczesnych czasach. Na swoim facebookowym profilu Miniatura zaprasza do dzielenia się swoimi marzeniami odnośnie gości, których chcielibyście spotkać podczas cyklu „Książka w roli głównej”. W miarę możliwości (dostępności osób) postara się spełnić te marzenia.

mat. Miejski Teatr Miniatura, Agnieszka Kochanowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...