niedziela, 10 grudnia, 2023

Elbląskie Święto Chleba, czyli najsmaczniejszy jarmark w regionie

25 – 27 sierpnia 2023 Elbląskie Święto Chleba, czyli najsmaczniejszy jarmark w regionie.

Przed nami XVII już edycja pysznego wydarzenia, czyli Elbląskiego Święta Chleba. Przez trzy dni Stare Miasto w Elblągu będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego. Oprócz wypieków, na stoiskach znajdziemy wyroby cukiernicze, wędliny, żywność ekologiczną czy rękodzieło. Ale to nie wszystko…

Elbląskie Święto Chleba to także wspólne gotowanie, warsztaty wyrabiania i pieczenia chleba, prezentacje, spektakle i koncerty. W tym roku na scenie wystąpią m.in.: Klezmafour i Elbląska Orkiestra Kameralna, Afromental, Muchy, Orkiestra na Dużym Rowerze oraz Natalia Nykiel. Nie zabraknie też klubowej muzyki z DJ-em. Mieszkańcy będą również mogli wysłuchać koncertu z okazji Święta Niepodległości Ukrainy w wykonaniu orkiestry i solistów Teatru Muzycznego z Łucka. Odbędzie się on w Ratuszu Staromiejskim w niedzielę o godz. 18.00.

Dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego zamieni się w „bajeczną” strefę, do której zapraszamy całe rodziny, a w niej: „dmuchańce”, kraina zabaw i sportu, warsztaty rzeźbienia w drewnie, pokaz kowalstwa oraz kraina „Majsterkowo” z Castoramą. Na Wyspie Spichrzów czekać będzie wesołe miasteczko z karuzelami innymi atrakcjami.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta znajdziemy Strefę Relaksu i Zdrowia, w której prowadzone będą między innymi badania profilaktyczne. Każdy odwiedzający będzie mógł odpocząć i nabrać siły na dalsze zwiedzanie.

Nie obędzie się bez rywalizacji sportowych – w sobotę niezwykle widowiskowy wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg, a w niedzielę zawody na deskach SUP. 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia i do udziału w tegorocznej imprezie.

„XVII Elbląskie Święto Chleba jest realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023”.

herb.gif                Urząd Miejski w Elblągu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Niedzielne zwiedzanie wystaw z archeol...

26 listopada (niedziela), g.11:00-12:00 - ”Niedzielne zwiedzanie wystaw z arche...

Artykuł dr Anny Pluszyńskiej publikowa...

"O zarządzaniu własności intelektualną w muzeum można by mówić językiem korzyśc...

Rok polski (przyroda, kultura, praca, ...

Wystawa „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie p...

Familijny dzień bursztynu w muzeum

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza w sobotę 18 listopada, w godz...

Śladami polskich pionierów badań staro...

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Muzeum Archeologiczn...