wtorek, 1 kwietnia, 2025

Europejskie Dni Archeologii 2024 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

15 i 16 czerwca Dział Archeologii Muzeum Podlaskiego zaprasza miłośników archeologii na wycieczkę po najbardziej fascynujących stanowiskach archeologicznych Podlasia. 

W tym roku, w towarzystwie specjalistów na co dzień zajmujących się naukowo tymi obiektami odwiedzimy: warownię z epoki żelaza w Kościukach, cmentarzysko z okresu nowożytnego w Halickich oraz osadę wydmową z epoki kamienia w Grądach-Woniecko.

Program: 
15.06.2024
13.00 – 14.00 Trzy linie wałów a wewnątrz…krótka historia sieci osad typu „Valley Forts” – spacer archeologiczny z dr. Krzysztofem Żurkiem w Kościukach
16.00 – 17.00 Mogiłki – opowieść o cmentarzysku ze stelami w Halickich – spacer archeologiczny z Hubertem Lepionką
16.06.2024
12.00 – 13.00 Pomiędzy wodą a niebem – obozowisko ostatnich łowców zbieraczy – spacer archeologiczny z Adamem Wawrusiewiczem w Grądach – Woniecko

Dojazd na miejsce organizowany we własnym zakresie.
Wydarzenie bezpłatne. 

JAKUB RAJECKI

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Rodzinna przygoda z „Marzanną” w tę ni...

Impreza plenerowa „Marzanna”! 23 marca 2025 r. w godz. 11.00-15.00 Muzeum...

Tajemnice toruńskich historii – ...

25.03. 2025 roku o godz. 17.00 Muzeum Okręgowe w Toruniu – Muzeum Historii Toru...

Martwa natura

Wielokrotnie nagradzana, przetłumaczona na siedemnaście języków, poruszają...

Muzeo – Najczęściej wybierany, najnowo...

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, zarządzanie zbiorami muzealnymi staje...

Noworoczna okazja na rozwój z systemem...

W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy zapytać czy zastanawiali się Państwo nad z...