wtorek, 18 czerwca, 2024

II Piknik niemożliwy

9 lipca od godz. 11.00 do 21.00 zapraszamy na plac Cricoteki na II Piknik niemożliwy.

W programie kreatywne warsztaty, wystawa plenerowa, pokaz filmów i koncert. Na placu Cricoteki, od strony Wisły, czekać będą na Was będą leżaki. Będziemy częstować jabłkami z Targu Pietruszkowego i lemoniadą. Będzie czynna też kawiarnia. Na koniec emocjonującego dnia spokojna elektroniczna muzyka w wykonaniu Eta Hox / Paweł Pruski / Wojtek Kiwer wymiesza się z odgłosami miasta. Jeśli chcecie, zabierzcie koce i ulubione przekąski. Czekamy na Was z naszą pozytywną energią!

Program wydarzeń:

11.00-13.00 – Połączeni w przestrzeni – rodzinne warsztaty plenerowe. Udział bezpłatny. Działania mają charakter otwarty. Można dołączyć w dowolnej chwili.

Zaprosimy uczestników do współtworzenia przestrzeni, do budowania połączeń między ludźmi i elementami architektury. Porozumiewamy się na wielu płaszczyznach, stosując przeróżne narzędzia komunikacji. W efekcie powstanie ogromna wielokolorowa konstrukcja ze sznurków oraz ze słów, płynących od osób biorących udział w zabawie.

Prowadzenie: Monika Filipowicz

13.00-15.00 – Torby, worki, pakunki – warsztaty dla wszystkich, bez względu na wiek. Udział bezpłatny. Działania mają charakter otwarty. Można dołączyć w dowolnej chwili.

Będziemy drukować na tkaninach, bawełnianych workach i torbach. Każdy uczestnik wykona nadruk, używając przygotowanych roślin, stempli oraz liter i będzie mógł zabrać go ze sobą.

Prowadzenie: Justyna Droń

17.00 – „You Are We Are UA”. Art event by Ukrainian artists” – pokaz filmów i materiałów audiowizualnych, które są efektem warsztatów organizowanych przez Fundację ReFocus przy współpracy z fundacją AYA FOUND i Cricoteką (sala edukacyjna, poziom +3). Równocześnie cały czas piknikowi towarzyszyć będzie ekspozycja na placu Cricoteki prac – grafik i fotografii – powstałych w ramach warsztatów „You Are We Are UA”. Art event by Ukrainian artists”. Warsztaty fotografii, produkcji audio-wizualnej, grafiki i edycji dla ukraińskich artystów z aspektem integracyjnym odbywały się w Cricotece i równolegle w Galerii Apteka Alka Janickiego od marca 2023 r. 

18.00 – Koncert ambientowy / Eta Hox / Paweł Pruski / Wojtek Kiwer – na placu Cricoteki

Spokojna elektroniczna muzyka wymiesza się z odgłosami miasta. Będzie to okazja do przekonania się, czy otaczające dźwięki konkurują z prezentowanym materiałem, czy raczej tworzą dodatkową warstwę dźwiękową wzbogacającą odbiór muzyczny. Koncert składa się z trzech około godzinnych setów każdego z wykonawców. Jak architektura placu przed Cricoteką wpływa na odbiór muzyki? A może okaże się, że jest to koncert niemożliwy?

 Spędźcie ciekawie i kreatywnie niedzielę z Cricoteką! Kolejne Pikniki niemożliwe: 23 lipca, 20 sierpnia i 10 września.

Źródło: https://www.cricoteka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

KAPELE I MUZYKANCI – CO W POLSKI...

ZAPRASZAMY na wystawę unikalnej kolekcji polskiej rzeźby ludowej. Muzyka towar...

Małopolski Piknik Archeologiczny

Małopolski Piknik Archeologiczny to cykliczna impreza plenerowa organizowana pr...

Biblioteka w muzeum (i nie tylko)

Moduł biblioteczny w systemie Muzeo jest dedykowany do zarządzania zbiorami ksi...

Aurora w mroku

Aurora w mroku to pierwsza z serii powieści o Aurorze Scalv...

MŁODE ZAKOPANE

Przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. Wernisaż -...