poniedziałek, 16 maja, 2022

III Konkurs Kompozytorski im. Renaty Gleinert – znamy wyniki

Już po raz trzeci Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zorganizowało Konkurs kompozytorski im. Renaty Gleinert na piosenkę (pieśń) w języku kaszubskim, którego głównym celem jest ustawiczne powiększanie zasobu kaszubskojęzycznej literatury wokalnej.

Kompozytorzy z całej Polski mieli do wyboru teksty nagrodzone w ubiegłorocznej edycji naszego Konkursu Literackiego im. Jana Trepczyka. Są to teksty autorstwa: Adeli Kuik-Kalinowskiej, Romana Drzeżdżona, Joanny i Dariusza Majkowskich, Kazimierza Jastrzębskiego oraz Mireli Fiedorowicz. Nadesłane prace oceniali uznani muzycy najmłodszego pokolenia: Weronika Korthals-Tartas, Aleksandra Janus i Tomasz Chyła.

Nagrody otrzymali:

I miejsce i nagroda w wysokości 1000 zł przypadły Magdalenie Garbeckiej (godło MARYNARZ) za utwór pt. Alejooo! do słów Romana Drzeżdżona.

II miejsce i nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Michał Sołtysik, godło NICHT za utwór pt. Nordowô gwiôzdka do słów Mireli Fiedorowicz.

Zdobywczynią III nagrody jest Agnieszka Bradtke, godło CZARZËCÉLKA. Jest to kwota 500 zł.  Utwór pt. Nordowô gwiôzdka do słów Mireli Fiedorowicz.

Wyróżnienie trafi do Magdaleny Garbeckiej, która pod godłem VIVA LA MUSICA stworzyła zgodnie z Regulaminem drugi utwór pt. Sztërë cządë rokù do słów Kazimierza Jastrzębskiego. Otrzymuje 350 zł.

Wyróżnienie w wysokości 350 zł otrzymuje również Jakub Pawlak, godło CHLËZDRA 55 – za utwór pt. Alejoo! do tekstu Romana Drzeżdżona.

Ogłoszenie wyników: https://www.youtube.com/watch?v=EZx1WeZInpk

Nagrodzone prace zostały udostępnione do nieodpłatnego wykorzystania na stronie internetowej Muzeum: https://www.muzeum.wejherowo.pl/d/zbiory-w-internecie/utwory/piosenki-nagrodzone-w-konkursie-kompozytorskim-im-renaty-gleinert-na-piosenke-kaszubska-2017-2019-i-/?cat=56

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora

Aleksandra Janiszewska-Cardone

0
Przebieg kariery ...

Bożena Pysiewicz

Urszula Kozakowska Zaucha

Dariusz Kacprzak