środa, 4 października, 2023

Inspirujący tytani – historia sportu w Tarnowie i regionie

W dniach 06.06.2023 – 15.07.2023 r. w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Rynek 20-21 dostępna będzie wystawa czasowa pt. „Inspirujący tytani – historia sportu w Tarnowie i regionie”.

Już niebawem w Małopolsce odbędą się trzecie Igrzyska Europejskie. Sportowcy z całej Europy rywalizować będą ze sobą w Krakowie oraz innych miejscowościach województwa małopolskiego, w tym również w Tarnowie. W związku ze zbliżającym się międzynarodowym świętem sportu Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wystawę: „Inspirujący tytani – historia sportu w Tarnowie i regionie”.

Na ekspozycji przygotowanej w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu (Rynek 20-21) zaprezentowane zostaną m.in. trofea, sprzęt i akcesoria sportowe, dokumenty oraz fotografie dotyczące dyscyplin obecnych w życiu tarnowian i mieszkańców regionu. Zgromadzone obiekty pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Okręgowego w Tarnowie, jak i zostały wypożyczone od instytucji, firm oraz osób prywatnych. Na szczególną uwagę zasługiwać będą eksponaty użyczone przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Miejski Klub Sportowy Tarnovia oraz Unię Tarnów Żużlową Sportową Spółkę Akcyjną. Dopełnieniem prezentowanych obiektów o charakterze historycznym będzie galeria koszulek oraz przedmiotów, należących do sportowców, którzy obecnie odnoszą sukcesy ogólnopolskie i światowe.

Wernisaż odbędzie się 05.06.2023 r. o godzinie 18.00 w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, Rynek 20-21, Tarnów.

Kurator wystawy: Jakub Nowak

tekst: Ewelina Kuboń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj