poniedziałek, 25 września, 2023

Jak uczynić przestrzeń bardziej przyjazną dla osób z autyzmem?

Działanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami to nie tylko wdrażanie odpowiednich rozwiązań, ale też edukowanie. W ramach projektu Spektrum Muzeum Narodowe w Krakowie wraz z partnerami opracowało szkolenie dla pracowników muzeów, instytucji kultury i wszystkich, którzy chcieliby lepiej przystosować swoją przestrzeń dla osób z autyzmem.

Cykl filmów szkoleniowych powstał podczas spotkania projektowego Spektrum w Madrycie. Przygotowywali je specjaliści z Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii, Włoch oraz z MNK. Otwarty kurs online dostępny jest w języku angielskim i hiszpańskim.

Nagrania skupiają się wokół zagadnień: planowania, przygotowania zespołu oraz odwiedzających, wprowadzenia zmian w środowisku muzealnym, zmysłów w muzeum, wykorzystania zasobów placówki na potrzeby osób z ASD oraz narzędzi multisensorycznych i innych pomocy dla osób z niepełnosprawnościami.

Kurs jest bezpłatny, filmy dostępne są na stronie: https://mnk.pl/artykul/projekt-spektrum-nooc. W sprawie projektu można kontaktować się z panią Anną Berkowicz – aberkowicz@mnk.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora