niedziela, 10 grudnia, 2023

Jazzujące Muzeum

23 listopada (czwartek) o godzinie 19:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej kolejny koncert z cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem mamy zaszczyt gościć duet Aleami Piano Duo.

Jesteśmy przekonani, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Co sprawi, że koncert będzie tak wyjątkowy? Otóż dwoje młodych, utalentowanych pianistów zasiądzie przy jednym fortepianie i zagra repertuar składający się z utworów klasycznych i jazzowych. Duet Aleami Piano Duo wykona kompozycje takich mistrzów jak W.A. Mozart, M. Ravel, A. Piazzolla, K. Komeda i G. Gershwin, co zapewni muzyczną podróż przez różne epoki i style.

Tradycyjnie, przed koncertem dyrektor MZL, Leszek Kania, krótko zaprezentuje wybrany obraz ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tym razem będzie to dzieło Józefa Hałasa (1927-2015) zatytułowane „Powroźnik”.

Jazzujące Muzeum to fantastyczna forma spędzenia wolnego czasu w te długie i chłodne wieczory. Ostatnie edycje cieszą się popularnością, co z kolei niezwykle cieszy nas. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego delektowania się dźwiękami fortepianu.

Bilety są dostępne w kasie muzeum. Cena biletu wynosi 30 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy). Zachęcamy do rezerwacji miejsc telefonicznie pod numerem telefonu 68 327 23 45. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się rezerwować wcześniej.

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Ziemi Lubuskiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni „Cichej Kobiety” oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Julia Molibog

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Niedzielne zwiedzanie wystaw z archeol...

26 listopada (niedziela), g.11:00-12:00 - ”Niedzielne zwiedzanie wystaw z arche...

Artykuł dr Anny Pluszyńskiej publikowa...

"O zarządzaniu własności intelektualną w muzeum można by mówić językiem korzyśc...

Rok polski (przyroda, kultura, praca, ...

Wystawa „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie p...

Familijny dzień bursztynu w muzeum

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza w sobotę 18 listopada, w godz...

Śladami polskich pionierów badań staro...

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Muzeum Archeologiczn...