niedziela, 1 października, 2023

Koncert muzyki hiszpańskiej

Zapraszamy serdecznie 16 września 2023 r. o godzinie 18.00 do Dworu Karwacjanów na koncert w wykonaniu hiszpańskich artystów Ramon GOMEZ – wiolonczela, Pilar VALERO – fortepian.
W programie:

– Enrique GRANADOS (1867-1916)   – Andaluza
– Manuel DE FALLA (1876-1946) – Melodia i Romans
– MANUEL DE FALLA – “Pięć popularnych pieśni hiszpańskich”
     “Al paño moruno”
     “Nana”
     “Canción”
     “Asturiana”
     “El Polo”
– E. GRANADOS – Madrygał
– Joaquin NIN (1879-1949)  – Vieja Castilla
– J. NIN –  Murciana, Asturiana, Andaliza
– Isaac ALBÉNIZ (1860-1909)  – Rondeña
– M. DE FALLA – Danza del Fuego 

Ramon GOMEZ – wiolonczelista.
Pochodzi Murcii. Z nawyższymi odznaczeniami ukończył Conservatoire Supérieur de Murcie w kilku dyscyplinach : wiolonczeli, gitary i muzyki kameralnej. Mistrzowskie studia gry na wiolonczeli kontynuował w Kordobie pod kier. Alvaro Campos oraz w Międzynarodowej Wyższej Szkole Muzycznej w Barcelonie u prof. MarÇala Cervera. W Konserwatorium d’Alcoy, w Alicante wykłada kompozycję współpracując z uznanym kompozytorem hiszpańskim Javier Darias. Koncertował we wszystkich regionach Hiszpanii oraz we Włoszech, Francji, Belgii, w Niemczech, Szwajcarii, Austrii , Luksemburgu. Ramon Gomez uczestniczył w licznych międzynarodowych warsztatach muzycznych studiując pod kierunkiem najwybitniejszych wiolonczelistów m.inn J. Vidaechea, R.Korupp’a, C. Henkel’a, J.i Mora… Jest założycielem Orkiestry Symfonicznej w Murcii oraz Orkiestry kameralnej w Kartagenie. Jest profesorem wiolonczeli w Conservatoire Professionnel de Murcie. Nagrał kilka płyt CDs. 

Pilar VALERO – pianistka,
Urodziła się w Madrycie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła we wczesnym dzieciństwie. Z wyróżnienim ukończyła klasę fortepianu w „Conservatorio Superior de Mùsica de Granada” pod kier. J. J. Pérez Torrecillas’a, ucznia Eduardo del Pueyo.
Jest laureatką III nagrody w „National Young Pianists Competition”. Po otrzymaniu specjalnego stypendium, kontynuowała studia gry na fortepianie i klawesynie w „Conservatoire Sùperieur de Musique” w Mons w Belgii, które ukończyła z nagrodą „Premier Prix“. Jako pianistka koncertowała min. w Hiszpanii, Francji, we Włoszech, Belgii, Niemczech, Słowenii, Rosji… uzyskując wszędzie pochlebne recenzje.
Z zespołem „Concertus Novo” nagrała kilka płyt Cds . Posiada nagrania dla Narodowego Radia Hiszpanii oraz dla telewizji w Lubljanie. Obecnie jest pedagogiem fortepianu „Conservatorio Superior de Música” w Murcii.

Źródło: Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora