czwartek, 23 maja, 2024

Konieczny na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze

Zapraszamy w środę, 13 marca 2024, o godz. 17.00, do Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy na promocję książki „Konieczny na styk. Prawdziwe historie o ludziach i architekturze” autorstwa Piotra Kozaneckiego i Bartosza Patureja. 

W spotkaniu udział wezmą autorzy, przewidziano także wirtualne połączenie z bohaterem publikacji, Robertem Koniecznym, autorem projektu budynku, w którym mieści się MNS–CDP.

Wstęp wolny.

Publikacja przybliża postać znanego architekta Roberta Koniecznego, a także historie jego najciekawszych realizacji, wśród których znajduje się siedziba Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy.


OD WYDAWCY: […] Za granicą od lat zbiera laury, w kraju koledzy po fachu uważają, że ma wielkie ego. […] Nigdy nie chciał projektować tego, co Polacy lubią najbardziej, czyli domów z kolumienkami i czerwoną dachówką. […] Konieczny architekturą oddycha i o architekturę walczy. Ta walka doprowadza go nieraz na skraj wytrzymałości. Fizycznej i psychicznej. […] »Konieczny na styk« to zbiór reportaży o ludziach, relacjach, miejscach i budynkach. O potrzebie bezpieczeństwa, o ambicjach, potknięciach, mierzeniu się z systemem, o zawiści i środowiskowych niesnaskach. O tworzeniu czegoś, czego nikt jeszcze nigdy nie stworzył. O pasji i o posuniętym czasami do ekstremum dążeniu do doskonałości […].

PIOTR KOZANECKI, dziennikarz Onetu od 2007 do 2022 roku. Od 2023 roku w TVN24.pl. Regularnie opisuje polską architekturę i przestrzeń publiczną. Dwukrotny laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski. Przewodnik beskidzki, górołaz, pasjonat książek. Mieszka w Krakowie.

BARTOSZ PATUREJ, politolog, dziennikarz, ekspert branży mediów. Od 2013 do 2023 roku redaktor, dziennikarz i menedżer w Onecie, od maja 2023 roku związany z Deutsche Welle. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski (2017).

Daniel Źródlewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Całe piękno świata

Poruszająca opowieść strażnika Metropolitan Museum of Art o sztuce i życiu. ...

WIKTORIA DUBOWIK / MALARSTWO, BATIK

Zapraszamy serdecznie na wernisaż malarstwa ukraińskiej artystki Wiktorii Dubow...

Nie połamać języka!!!

Już w piątek tłumaczka i filolog Beata Bednarowska będzie gościła w Poznaniu. ...

Chłop-niewolnik? Katalog wystawy

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Ul. Dwo...

OTWARCIE SEZONU LETNIEGO W SZYMBARSKIM...

28 kwietnia 2024 Skansen w Szymbarku Rejestracja Zapraszamy w niedziel...