niedziela, 10 grudnia, 2023

Laura Pawela gościnią MWW

23 listopada o 17:00 spotykamy się w Muzeum Współczesnym Wrocław z Laurą Pawelą, której prace prezentowane są na wystawie CALLART3. Wirtualne okno.

Podczas spotkania poznamy Laurę Pawelę. Absolwentkę kierunku rzeźby na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, która zasłynęła prawie 20 lat temu projektami inspirowanymi estetyką programów komputerowych i wyświetlaczy telefonów komórkowych. Przy okazji rozmowy, prowadzonej w kontekście wystawy Collart3. Wirtualne okno, poznamy na nowo dzieła z początku kariery artystki. W ten sposób odkryjemy ich wpływ na rozwój jej twórczości. Aktualnie Laura Pawela swoje zainteresowania skupia wokół interaktywnego montażu filmowego.  Jakie projekty realizuje? Co sądzi o swoich pierwszych projektach z perspektywy czasu? Jak wspomina edukację i jaki wpływ na kolejne pokolenia artystów ma dziś?

Rozmowę z artystką Laurą Pawelą – przeprowadzą specjalistka ds. kultury i edukacji  MWW – Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy i kuratorka, opiekunka kolekcji MWW – Sylwia Kościelniak.

Laura Pawela – artystka wizualna, rzeźbiarka, montażystka filmowa. Wykładowczyni Łódzkiej Szkoły Filmowej, na której prowadzi zajęcia z zakresu Multimediów. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Za film Kuby Mikurdy Ucieczka na Srebrny Glob nominowana do Orłów – Polskich Nagród Filmowych. W tercecie z Kubą Mikurdą i Marcinem Lenarczykiem zrealizowała film Solaris Mon amour. Uznana montażystka zwiastunów filmowych, współpracująca z TVP Kultura, Studiem Munka, WFDiF, CSW Zamek Ujazdowski i Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej autorski dokument interaktywny New Spirit prezentowany był ostatnio w Wenecji.

Muzeum Współczesne Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Pod naszym patronatem

Niedzielne zwiedzanie wystaw z archeol...

26 listopada (niedziela), g.11:00-12:00 - ”Niedzielne zwiedzanie wystaw z arche...

Artykuł dr Anny Pluszyńskiej publikowa...

"O zarządzaniu własności intelektualną w muzeum można by mówić językiem korzyśc...

Rok polski (przyroda, kultura, praca, ...

Wystawa „Rok polski (przyroda, kultura, praca, święta i obyczaje w malarstwie p...

Familijny dzień bursztynu w muzeum

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży zaprasza w sobotę 18 listopada, w godz...

Śladami polskich pionierów badań staro...

Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski oraz Dyrektor Muzeum Archeologiczn...