niedziela, 1 października, 2023

MALWY DLA TETMAJERA – SADZENIE MALW

Kwiat malwy symbolizuje czułość, łagodność ale też tęsknotę za naturą. Kojarzy się z wiejskim obejściem. Malwy maja właściwości lecznicze, są wykorzystywane w ziołolecznictwie i kosmetyce, cenione też w kuchni. Ten uniwersalny, piękny kwiat często pojawiał się też na obrazach młodopolskich malarzy. Jest jedną z piękniejszych ozdób Bronowic. Uznaliśmy więc, że ta roślina może być swego rodzaju symbolem Roku Włodzimierza Tetmajera.

Propagując bliską Włodzimierzowi Tetmajerowi ideę odpowiedzialności społecznej, we współpracy naszymi Partnerami z całej Polski oraz Galerią Bronowice, firmą Plantico i dzięki pomocy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, chcemy obsadzić malwami ulice i ogródki w całej Polsce. Będzie to zarówno okazja do opowieści o losach Włodzimierza Tetmajera, a także sąsiedzkiej integracji i wspólnej troski o estetykę najbliższego otoczenia.

Sadzenie malw to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców – udział w nim mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci. To okazja do współpracy i łączenia pokoleń.

W Krakowie malwy sadzić będziemy m.in. przy ulicy Włodzimierza Tetmajera oraz przed Galerią Bronowice. Chętnych obdarujemy nasionami, aby mogli wyhodować swoje okazy. Akcji towarzyszyć będą warsztaty dla najmłodszych.

#RokTetmajera #wybierzTetmajera

Wydarzenie wpisuje się w obchody roku Włodzimierza Tetmajera.

3 czerca (sobota) 11:00-13:00
Rydlówka, Parking przy ulicy Włodzimierza Tetmajera

Udział bezpłatny

Źródło: Muzeum Krakowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora