sobota, 19 czerwca, 2021

Milion na zabytek

Na terenie województwa podlaskiego rozpoczął się pilotaż konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Do wygrania jest 1 mln zł, który zostanie przeznaczony na renowację zabytku wskazanego w zwycięskim projekcie. 

Nabór zgłoszeń potrwa do 5 lipca. Uczestnikiem może być osoba fizyczna, która chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i regionu. Do konkursu można zgłaszać zabytki, którym warto przywrócić świetność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 mln zł), które właściciel zabytku przeznaczy na rewaloryzację i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Do konkursu można zgłaszać tylko zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków. Oceniane będą te zabytki, które są własnością publiczną (należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa).

Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:

  • I konkurs – wybór jednego zabytku w województwie (start 7 czerwca 2021 r.),
  • II konkurs – wybór pomysłów na sposób użytkowania/nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku (start w sierpniu 2021 r. – po zakończeniu I konkursu).

Więcej informacji i wskazówek oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie fundacji.

ŹródłoUM Białystok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora