czwartek, 27 stycznia, 2022

MNK wśród laureatów konkursu „Kraków bez barier”

1 czerwca w Pałacu Krzysztofory wręczono nagrody laureatom XIV. edycji konkursu „Kraków bez barier”. Po raz kolejny doceniono Muzeum Narodowe w Krakowie.

W tegorocznej edycji konkursu MNK otrzymało statuetkę Hermesa i tytuł „Najlepszej firmy wspierającej Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem”. Karta przyznawana jest w ramach programu Kraków dla Rodziny „N” działającego na terenie miasta od 2017 roku. W kategorii „Budownictwo dostępne” w obszarze „Obiekty i przestrzenie zabytkowe” wyróżniony został otwarty po remoncie Arsenał Muzeum Książąt Czartoryskich.

Dzięki generalnej przebudowie w obiekcie zamontowano windę pozwalającą osobom z niepełnosprawnościami na swobodne przemieszczanie się po całym obiekcie. W Arsenale znajdują się też: wygodne wejście z podjazdem, dostosowana szatnia oraz toaleta i specjalne siedzenia zaprojektowane dla osób o różnym wzroście. Przestrzenne gabloty w galerii pozwalają na oglądanie obiektów przez osoby poruszające się na wózkach. Dobre doświetlenie i sposób ekspozycji ułatwiają oglądanie obiektów także osobom niedowidzącym.

W przygotowaniu są kolejne udogodnienia dla osób niewidomych i niesłyszących.

Bardzo się cieszymy z obu nagród. Wyróżnienie w kategorii „obiekty zabytkowe” to znakomita rekomendacja dla Arsenału Muzeum Książąt Czartoryskich. Mamy nadzieję, że odwiedziny w tym wyjątkowym miejscu będą prawdziwą przyjemnością dla wszystkich widzów. Staramy się nie tylko likwidować bariery dla osób o specjalnych potrzebach ale nie tworzyć nowych. Szczególne znaczenie ma dla nas nagroda dotycząca Karty Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym. Nasza praca ma tym większy sens, im więcej osób będzie nas odwiedzać

podsumowuje Iwona Parzyńska, pełnomocniczka Dyrektora MNK ds. osób z niepełnosprawnościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły autora